Nejnovější zprávy: Pamatujete? Před 60 lety byl otevřen dům kultury Akord Albrechtice u Karviné: Když mrtví vstávali z hrobů a vyděsili zloděje na hřbitově

Společnost

Laguny smrdí, stěžují si lidé. Pojďte se na ně podívat, zve město

​V areálu ostravských lagun se v úterý 17. dubna od 15 hodin uskuteční speciální Den otevřených dveří určený pro obyvatele městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky, kteří mají zájem se přímo na místě dozvědět podrobnosti o těžbě a likvidaci ropných kalů.

Foto: Mariánské Hory a Hulváky

Akci se zástupci společnosti AVE, která těžbu a následnou likvidaci kalů realizuje, domluvila starostka obvodu Liana Janáčková (NEZÁVISLÍ).

„Stále se na nás obracejí spoluobčané s prosbou o pomoc. Chtějí vědět, proč je všude ten nesnesitelný zápach, jak dlouho těžba lagun ještě bude trvat, proč ještě není hotovo. Samozřejmě informace, které máme k dispozici, jim předáváme, přesto nyní mají možnost podívat se osobně,“ říká starostka, která na akci bude rovněž přítomna a pozvala na ni i další zastupitele městského obvodu.

Návštěvníci Dne otevřených dveří získají informace o použité technologii, budou se moci podívat, jakým způsobem se obsah lagun likviduje, jak se zhotovitel prací snaží eliminovat množství vznikajícího zápachu, dozví se ale také, jaké množství kalů je potřeba ještě odstranit a co se s kaly bude dále dít.

„Jedná se o jednu z nějvětších ekologických zátěží v místě našeho bydliště. Každý, koho tato problematika zajímá, může přijít a osobně se dozvědět více,“ dodává starostka.

Vjezd do areálu bývalé chemičky Ostramo je od čerpací stanice z ulice Mariánskohorské. Sraz účastníků je na vrátnici.