Nejnovější zprávy: ​Výstava Cirkusová příšera versus Fialoví ďábli připomene brakovou literaturu v předválečné Ostravě Fotogalerie: Kopřivnice zničila Karviné sen o dalším vítězství v řadě

Společnost

Letadlo z Číny přistálo v Mošnově s nákladem 24 tun ochranných prostředků

Na Letišti Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově na Novojičínsku dnes přistálo první letadlo se zdravotnickým materiálem z Číny.

Foto: Letiště Ostrava-Mošnov

Dopravilo ochranné pomůcky, například roušky a obleky. Přepravu organizuje logistická společnost EGT Express.

Firma organizuje dodávky ve spolupráci s ministerstvem zdravotnictví. "Letadlo přepravilo 24 tun materiálu v objemu skoro 300 kubíků. Kapacita letadla byla naplněna," řekl za firmu Petr Mikel.

Z Mošnova bude materiál převezen do skladu Správy státních hmotných rezerv v Sedlčanech. Dovoz ochranných prostředků z Číny pro stát pomáhá koordinovat severočeský výrobce reklamního textilu Adler Czech, který zároveň připravuje jejich vlastní prodej prostřednictvím e-shopu.

"Materiál jsme mohli zabezpečit díky tomu, že máme v Číně dobré kontakty a všechny potřebné licence. Peníze šly přes naše účty," řekla mluvčí společnosti Adler Marie Logrová.

Letadlo přiletělo do Mošnova na pravidelné nákladní lince z čínského města Urumči, kterou EGT Express spustila loni. Kromě toho nyní firma vybudovala ještě nový letecký most z Šanghaje.

Další letadla se zdravotnickým materiálem z Číny přiletí do Mošnova v pátek, sobotu a neděli.