Nejnovější zprávy: Residomo se mění na Heimstaden. Nový vlastník má v Evropě 100 000 bytů Ostravský Clinitex vyrobil přes 300 000 ústenek, na pandemii ale nezbohatne

Společnost

Lyžař v Karlově pod Pradědem nepřežil náraz do stromu

Náraz do stromu nepřežil dnes dopoledne v Karlově pod Pradědem na Bruntálsku šestačtyřicetiletý lyžař. Zraněním podlehl na místě. Okolnosti nehody zjišťují bruntálští policisté, řekla jejich mluvčí Petra Jiroušková.

V Moravskoslezském kraji je to letos druhý smrtelný úraz v lyžařských areálech. V Jeseníkách, které částečně spadají i pod Olomoucký kraj, je to třetí úmrtí návštěvníka hor během zimní sezony.

Podle jesenické horské služby muž v plné rychlosti vyjel z trati a narazil do stromu. Smrtelná zranění utrpěl i přesto, že měl na hlavě lyžařskou přilbu. „Údajně muž po nehodě ještě komunikoval, ale zřejmě bezprostředně poté ztratil vědomí,“ uvedl zasahující člen jesenické horské služby Martin Chalupa.

Muže svědci po nárazu do stromu našli vedle sjezdovky u stromu. „Ihned mu začali poskytovat první pomoc, ve které pokračovali přivolaní zdravotníci, kteří museli bohužel následně konstatovat smrt,“ uvedla policejní mluvčí.

Okolnosti tragické události nyní prověřují bruntálští kriminalisté. Příčinu úmrtí určí nařízená pitva. „Na místě je i policejní krizový intervent, který poskytuje první psychologickou pomoc pozůstalým,“ dodala.

Do Karlova letěl vrtulník letecké záchranné služby. Mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl řekl, že muž byl po nárazu v bezvědomí a v okamžiku, kdy na místo dorazila první pomoc, již nejevil známky života. Záchranáři se přibližně hodinu pokoušeli obnovit činnost srdce. „To se nepodařilo, zasahující lékař musel konstatovat jeho smrt,“ řekl

V moravskoslezských horách jde letos o druhý podobný případ. Snowboardista středního věku zahynul 8. ledna při sjíždění sjezdovky v lyžařském areálu v Bílé na Frýdecko-Místecku. Vyjel mimo trať a narazil do zledovatělé hromady sněhu.

Muži nepomohlo ani to, že mu hned po úrazu poskytli první pomoc dva profesionální záchranáři, kteří v areálu právě lyžovali. V Jeseníkách, které částečně spadají pod Olomoucký kraj, jde již o třetí úmrtí návštěvníka hor během zimní sezony.