Nejnovější zprávy: České dráhy ruší od 28. října pendolina a další spojení mezi Prahou a Ostravou Nákupní centrum Géčko v Porubě je stále otevřeno a rozdává dárky

Společnost

Malý fotbalista (11) se srazil s hráčem. Ve vážném stavu jej transportoval vrtulník

​Zdravotnická záchranná služba zasahovala v neděli 20. září u dítěte se selháním základních životních funkcí na Opavsku.

Foto: Záchranáři

Před půl jedenáctou dopoledne byla prostřednictvím tísňové linky nahlášena vážná událost z fotbalového hřiště v obci Hať.

Pomoci vyjely týmy rendez-vous a RZP z Hlučína, z Ostravy byli vyslání letečtí záchranáři.

"Jedenáctiletý chlapec se při hře srazil s jiným hráčem a po pádu na zem zůstal ležet v bezvědomí," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Svědkové události mu poskytovali základní první pomoc, včetně nepřímé srdeční masáže, a to až do okamžiku příjezdu záchranářů.

Posádky ZZS pokračovaly ve snaze o obnovení pravidelného srdečního rytmu rozšířenou resuscitací, včetně defibrilačního výboje.

"Po chvíli se jim podařilo stabilizovat krevní oběh dítěte. Zajistily dýchací cesty a připojily chlapce k přístrojem řízené ventilaci," uvedl Humpl.

Po dalších opatřeních byl chlapec převzat na palubu vrtulníku a přepraven na urgentní příjem ostravské fakultní nemocnice.