Nejnovější zprávy: Důl Darkov kvůli pandemii přestal těžit, nouzový stav kraj nevyhlásil Pasažéři přežili bez zranění pád drátů vysokého napětí na auto. Nehoda zablokovala provoz

Společnost

Mladou řidičku (21) vystříhali z auta hasiči, do nemocnice ji transportoval vrtulník

​Zdravotnická záchranná služba zasahovala v neděli 12. ledna dopoledne u vážné dopravní nehody automobilu v Horním Žukově na Karvinsku.

Ilustrační foto: Archiv

Informaci o havárii vozidla, které narazilo do sloupu, přijali operátoři krátce po čtvrt na deset. "Na pomoc vyjela posádka rychlé zdravotnické pomoci z Českého Těšína a vzlétl vrtulník LZS z Ostravy," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Ve vraku automobilu zůstala zaklíněna jednadvacetiletá žena, kterou museli vyprostit hasiči. Ještě předtím však byla zajištěna krčním límcem a zasahující lékař jí podal léky tlumící bolest.

Záchranáři následně pacientku uložili do vakuové matrace, zajistili pánevním pásem a podali další léky. Lékař při prvotním vyšetření zjistil poranění hlavy, pánve a dolní končetiny.

Po provedených opatřeních v rámci přednemocniční neodkladné péče byla žena leteckými záchranáři přepravena do ostravské fakultní nemocnice a předána do péče týmu urgentního příjmu