Nejnovější zprávy: Průlomová novinka. Záchranáři mohou poskytnout transfuzi už ve vrtulníku Česká stopa v Londýně. Na opravu Big Benu bylo použito lešení z Karviné

Společnost

Muž se v Košařiskách pořezal motorovou pilou. Zachraňoval ho vrtulník

Letečtí záchranáři v pondělí zasahovali u zraněného muže v obtížném terénu Beskyd.

Ilustrační foto: se souhlasem ZZS MSK

Operátoři zdravotnické záchranné služby přijali v pondělí dopoledne tísňové volání z Frýdecko-Místecka. Před jedenáctou hodinou byl nahlášen úraz motorovou pilou z oblasti Košařiska.

„Na pomoc operátoři vyslali tým letecké záchranné služby, který právě ukončoval zásah na jiném místě okresu, přičemž na palubě vrtulníku nebyl pacient,“ uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl

Šestačtyřicetiletý muž byl poraněn na dolní končetině a první pomoc mu poskytovali jeho spolupracovníci.

Vzhledem k nepřístupnému terénu se letečtí záchranáři připravili na provedení speciálních činností a po příletu nad místo události byl za pomocí palubního jeřábu k postiženému vysazen lékař s vybavením. Ten provedl prvotní ošetření, poté byl pacient vyzvednut k ližině stroje a přenesen na místo mezipřistání.

„Po dalších úkonech v rámci přednemocniční neodkladné péče jej vrtulník transportoval do třinecké nemocnice a záchranáři jej předali na tamní traumatologické ambulanci,“ dodal Humpl.