Nejnovější zprávy: Mistr světa Šejba trénuje Prostějov a říká: Poruba je jedním z favoritů ligy Outlet Arena Moravia otevírá novou prodejnu a vylepšuje hygienická opatření

Společnost

Muž z Bohumína je obviněn z vraždy, hrozí mu doživotí

​​Policie dnes obvinila z vraždy a obecného ohrožení čtyřiapadesátiletého muže zadrženého v sobotu v souvislosti s požárem domu v Bohumíně.

Foto: Tomáš Lach

Uvedl to dozorující státní zástupce Michal Król. Muž podle obvinění byt úmyslně zapálil. Při následném požáru zemřelo 11 lidí, z toho tři děti. U soudu může obviněný, který je nyní v nemocnici, dostat i doživotí.

"Mohu potvrdit, že policie vydala usnesení o zahájení trestního stíhání. Nyní budu rozhodovat o tom, zda a kdy podám návrh na vzetí obviněného do vazby," řekl Król. Dodal, že rozhodnutí padne v okamžiku, kdy prostuduje spis, na který nyní čeká.

Motivem žhářského útoku byly podle dostupných informací rodinné spory. Obviněný byl údajně příbuzný několika obětí. K motivu se žalobce zatím vyjadřovat nechtěl. Nekomentoval ani to, zda se obviněný při výslechu policii opět přiznal. "Vše je obsahem spisu, který nyní ještě nemám k dispozici," uvedl.

Dodal, že policisté muže obvinili z vraždy a obecného ohrožení. Právní kvalifikace je v obou případech zvolena podle nejpřísnějších odstavců. U soudu tak obviněný může dostat výjimečný trest včetně doživotí.