Společnost
27/01/2019 Tomáš Svoboda

Na mostě je jasno: Baník nechcípl a Bazaly taky ne!

Mezi oblíbená veřejná prostranství, kde lidé světu i sobě navzájem nechávají nejrůznější vzkazy, patří v Ostravě most pro pěší nad stadionem Bazaly. Neznámí autoři si tam vyměňují názory mimo jiné na osud kultovního fotbalového svatostánku.

„Baník nechcípl“ napsal kdosi na zábradlí, na což jiný „textař“, zatížen zřejmě smutkem z přestavby původního stadionu, navázal slovy „ale Bazaly už jo“.

Malý ostravský Hyde park pokračoval vyškrtáním části druhého vzkazu, který je nyní opraven na „Bazaly nikdy“.

Výhled na současné Bazaly, které jsou staveništěm s rychle rostoucími konstrukcemi nového tréninkového centra, dává za pravdu spíše druhé variantě.

Pokud někdy půjdete jako my přes pěší most dál, zjistíte, že další nápis „5 písmen na celý život“ překvapivě nepokračuje slovem Baník ani Baroš, ale je to Nikol.

Autor zřejmě reflektuje fakt, že se baníkovci odstěhovali do Vítkovic. Dále přiznává, že v souvislosti s Nikol je pro něj důležitý i sex. Proč ne. To je docela zdravý přístup.

Pokud stejně jako my považujete za důležité, zdravé a obohacující občasné procházky Ostravou, podívejte se na další fotky, z kterých je patrné, že na Slezské se činí nejen zamilovaní hoši na vyhlídce, ale i chlapi dole pod kopcem.

Nově vznikající Bazaly se mohou pyšnit například třemi podlažími betonové tribuny, jejíž část už se postupně vyzdívá. V posledních týdnech se začala stavět také dělicí stěna mezi budoucí hlavní hrací plochou a tréninkovým hřištěm.

Pokud vše půjde podle plánu, budou stavební práce dokončeny letos na podzim a Bazaly začnou zase žít.

Sdílejte článek