Společnost
01/02/2016 Jaroslav Baďura

Natáčení v budově soudu připomnělo otřesný případ dvojnásobné úkladné vraždy

V neděli se stala budova Krajského soudu v Ostravě dějištěm natáčení další epizody seriálu rekonstrukcí skutečných případů Rozsudek. Filmaři se tentokrát vrátili k otřesnému případu dvojnásobné loupežní vraždy v Bohumíně.

Epizoda nazvaná Pod betonem vychází ze skutečného případu brutální vraždy, která se odehrála v roce 2013 v Bohumíně a ve Slezské Ostravě (soudní verdikt padl v roce 2014).

„Pro televizní zpracování změnili autoři scénáře jména jednajících postav, průběh samotného činu a soudního projednávání plně odpovídá skutečnosti,“ uvedla mluvčí ostravského studia České televize Jolanda Pilařová.

Těla Jacka Mickiewicze a jeho ženy Alžběty Mickiewiczové byla zakopána v řadové garáži v jámě hluboké 145 centimetrů. Byla zasypána zeminou a překryta původní podlahou. Zmizení manželů nahlásila jejich dcera, která byla přesvědčena, že se stali obětí zločinu. V domě manželů totiž chyběly směnky a peníze.

V epizodě Pod betonem se rozhoduje se o trestu pro tři muže, kteří chladnokrevně naplánovali loupež a vraždu podnikatele a jeho manželky.

Před soudem stojí inženýr Jan Kubík, Martin Zavřel a Luděk Moravec. Usvědčují je kriminalistické stopy i svědecké výpovědi. Obžalovaní však svalují vinu jeden na druhého. Soud tak nebude mít lehké rozhodování.

„V rolích pachatelů uvidíme Luďka Randára, Josefa Kalužu a Milana Hlouška. Režie je v rukou Pavla Jandourka,“ dodala mluvčí Pilařová.

Sdílejte článek