Nejnovější zprávy: Mladík z Hlučínska podvedl 200 zájemců o drahé kovy. Okradl je o šest milionů Autotest: Renault Arkana

Společnost

Nejdřív strom, pak střecha. Vrtulník zachraňoval dva muže, kteří spadli z velkých výšek

Záchranáři zasahovali u dvou mužů, kteří utrpěli vážná zranění. Oba byli letecky transportováni na urgentní příjem Fakultní nemocnice Ostrava.

Záchranáři zasahovali také po pádu muže ze střechy. Ilustrační foto: Pixabay.com

Posádky zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje vyjížděly během pondělí a úterý ke dvěma vážným případům, během nichž došlo k těžkým zraněním při pádech z výšky. Na obou místech zasahovali i letečtí záchranáři.

V pondělí se jednalo o pád čtyřiašedesátiletého muže z Čeladné, který spadl ze stromu. Po čtyřmetrovém pádu u něj zasahující lékaři zjistili vážná poranění hrudníku a dolní končetiny, nevyloučili však ani další možná poranění," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Během úterního odpoledne pak spadl ze střechy, přibližně z pětimetrové výšky, pětačtyřicetiletý muž v Krnově, jenž byl ošetřen s těžkým poraněním hlavy a břicha. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byli oba pacienti letecky transportováni na urgentní příjem Fakultní nemocnice Ostrava," dodal Humpl.