Nejnovější zprávy: ​Ostravský primátor: V kraji by mělo být druhé krematorium Tatra jako dárek - černého krasavce dostal řidič k narozeninám

Gastronomie

Některé ostravské restaurace zvažují, že by ve středu na protest v osm večer nezavřely

Provozovatelé některých ostravských restaurací zvažují, že ve středu ve 20:00 nezavřou, jak nařizuje nové opatření proti šíření koronaviru, a vyvěsí státní vlajku.

Ilustrační foto: pixabay.com

Chtějí tak protestovat proti rozhodnutí vlády. Připojily by se tím k akci občanské neposlušnosti, kterou iniciovali zaměstnanci pivovaru Malý Janek z Jince.

"Ve středu nezavřeme náš pivovar a restauraci ve 20:00 a na protest vyvěsíme českou vlajku. Věříme, že se k nám přidají ostatní kolegové, kteří jsou psychicky, fyzicky i finančně zcela na pokraji svých sil jako my," uvedl Jiří Janeček z podniku v Jincích.

Podle něj je vláda dlouhodobě neschopná řešit danou situaci a restaurace si vybrala jako obětního beránka. Vše shodila na restaurace a pivovary, uvedl.

"Narvané korporátní obchody, metra, děti ve školách nevadí, ale vadí restaurace s desítkami lidí," uvedl Janeček ve výzvě.

S tím souhlasí i manažer restaurace Stračena pub v Ostravě-Výškovicích Radek Bílý. "Nechápu, proč jsou obchody narvané a nám zkracují provozní dobu," řekl.

Dodal, že už docházejí síly na neustálé změny. "Nervy už máme v háji," doplnil. Osobně iniciativu kolegů z Malého Janka podporuje. "Líbí se mi to. Je to dobrý nápad. Proberu s majiteli, jestli se k protestu připojíme," řekl.

Jednatel společnosti, která restaurace Stračena pub provozuje, Kamil Sýkora ale uvedl, že jejich podniky o protestu neuvažují. "Toto nařízení vlády budeme dodržovat. Samozřejmě tyto omezení vládního nařízení jsou pro nás velice nepříjemné, a provozovat restaurace v tomto omezení je téměř nemožné," řekl Sýkora.

Zvažuje to i majitel restaurace U Rady v centru Ostravy Marián Bavlšík. "Ještě jsem o tom neslyšel, ale připojil bych se. Vlajku někde seženu," řekl.

Dodal, že restaurace zkrácením doby, kdy mohou být otevřené, přišly o velkou část tržeb.

"Už nám omezili kapacitu na 50 procent. Pak nás zavřeli v deset a nyní v osm. Přes obědy ale moc nefungujeme. Lidé ve městě ještě nejsou. Většina našich hostů stále pracuje z domu," uvedl Bavlšík.