Nejnovější zprávy: Jsem PROočkovaný. Mám PROTIlátky. Začala kampaň na podporu očkování Z bývalé průmyslové haly bude unikátní objekt pro sport a kulturu

Společnost

Neznámý taxikář zachránil sraženého chodce. Policie ho chce najít a ocenit

​V Třanovicích v okrese Frýdek-Místek srazilo osobní auto chodce a projíždějící taxikář mu poskytl první pomoc.

Foto: Pavel Krmášek

Nehoda se stala 16. ledna 2021 kolem půlnoci, policie stále pátrá po taxikáři-zachránci důležitém svědku nehody.

K pátrání se připojuje také projekt Gentleman silnic, v rámci kterého jsou oceňováni lidé, kteří pomohou obětem dopravních nehod.

"Pomozte nám vypátrat taxikáře, který se s ženou, co také na místě nehody zastavila, o zraněného muže společně postarali, a za jejich pomoc je ocenit," vyzývá za projekt Gentleman silnic Antonín Rosa.

„Žádáme řidiče, kteří by mohli poskytnout jakékoliv informace, především k průběhu této dopravní nehody, nebo mohou poskytnout záznamy z kamer, aby se obrátili na telefonní číslo 974 742 259, dále na linku 158 či sdělili informace osobně na nejbližší policejní služebnu," říká Karolína Bělunková, mluvčí Policie ČR Moravskoslezského kraje.

„Hned, jak jsme se o pátrání doslechli, tak jsme věděli, že chceme pomoci," říká Ivana Buriánková, ředitelka projektu Gentleman silnic. „Rádi bychom ty, kdo u této nehody pomohli, za jejich obětavou pomoc ocenili,“ upřesňuje Ivana Buriánková.

Gentleman silnic je společným projektem Generali České pojišťovny a Policie ČR, který vznikl v roce 2004 s cílem motivovat účastníky silničního provozu k tomu, aby si pomáhali a nebyli k sobě lhostejní.

Prvním Gentlemanem silnic se v prosinci 2004 stal Jiří Lukáč z Albrechtiček na Novojičínsku, který vytáhl z hořícího automobilu sedmnáctiletého mladíka. Od té doby ocenění převzalo už 201 lidí po celé České republice