Sport
30/10/2018 Jaroslav Baďura

Nominace na Karjala Cup: Zdráhal se těší na premiéru, nechybí ani Bartošák!

Kouč České hokejové reprezentace Miloš Říha zveřejnil nominaci na úvodní podnik sezony mezinárodních zápasů. Na soupisce pro finský Karjala Cup nechybí ani vítkovičtí hráči – brankář Patrik Bartošák a také debutant Patrik Zdráhal.

První akcí reprezentační sezony je tradiční finský turnaj Euro Hockey Tour Karjala Cup. Trenér českého národního týmu Miloš Říha v úterý před polednem zveřejnil nominaci Čechů na tento podnik. Převládají samozřejmě hráči z KHL, ale ani extraligoví zástupci se neztrácejí a nechybí mezi nimi ani hráči HC VÍTKOVICE RIDERA.

V trojici brankářů pro turnaj figuruje Patrik Bartošák, který i v letošní sezoně zatím patří mezi nejlepší brankáře naší nejvyšší soutěže.

Na svou reprezentační premiéru v A-mužstvu se těší útočník Patrik Zdráhal, který v dosavadním průběhu extraligové sezony posbíral ve 14 zápasech 9 kanadských bodů za 6 gólů a 3 asistence. „Mám ohromnou radost. Je to pro mě veliká čest mít možnost reprezentovat. Přiznám se, že i když se mi v této sezoně zatím daří, tak jsem to nečekal. Přece jen konkurence je tady velká, v úvahu připadá velké množství hráčů z KHL i dalších evropských lig. O to víc jsem tedy rád, že se to podařilo a že mě pan trenér Říha vybral,“ vydýchával premiérovou nominaci do reprezentace vítkovický útočník.

Patrik Zdráhal se o své nominaci na Krajala Cup dozvěděl na dopoledním tréninku. „Překvapilo mě to, přiznám. Už za mnou byl náš pokladník, Roman Szturc, a už mi říkal, že mě to bude určitě do týmové kasy stát,“ usmíval se.

Finský turnaj Karjala Cup začnou Češi na svém ledě, v pražské Tipsport Aréně vyzvou ve čtvrtek 8. listopadu Švédy a zápas se bude hrát také v rámci oslav 110. výročí českého hokeje, založeného v roce 1908.

„Podle mě je snem každého hráče reprezentovat vlastní zemi a navíc ještě doma. Hrát před vlastním publikem v Praze, kde čekám, že bude plný dům, to je pro mě o to větší motivace si říct o místo v sestavě v tomto zápase,“ zmínil vítkovický útočník číslo 25.

Zdráhal ve Vítkovicích těží ze spolupráce se Šimonem Stránským a Lukášem Kucserou. Tito dva hráči v nominaci nefigurují. Nad tím, s kým by mohl nastoupit v reprezentačním dresu ve formaci ale ostravský odchovanec moc přemítat nechtěl.

„Nerad bych to předjímal, nechám to na panu trenérovi Říhovi.“ Patrik Zdráhal by si samozřejmě rád i národního týmu přenesl svou extraligovou formu, ale ví, že to nebude snadné. „Mezinárodní zápasy asi budou na trochu jiné úrovni. Já budu rád za každou minutu na ledě v národním týmu a budu makat na sto procent,“ uzavřel.

V nominaci nechybí ani další zástupci vítkovické hokejové školy, kromě zmíněných současných hráčů Vítkovic Bartošáka a Zdráhala nominoval současný reprezentační trenér a někdejší mistr ligy s Vítkovicemi Miloš Říha ještě obránce Jana Štencela (aktuálně Kometa Brno) a Tomáše Pavelku (aktuálně Sparta Praha).

Sdílejte článek