Gastronomie
08/09/2018 Jan Kubečka

Novinka v centru Ostravy: Bo Bistro Store láká na langoše a umění

​Ulice Čs. Legií v centru Ostravy se v posledních měsících stala doslova líhní nových podniků. Jedním z nich je bistro Bo Bistro Store.

Svým zaměřením přináší do Ostravy netradiční spojení gastronomie a uměleckého prostoru. Název je ono pro Ostravu typické slovíčko Bo, ale je to také zkratka Bistro Ostrava.

Manažerka bistra, slečna Olív, která je současně úspěšnou bloggerkou a designérkou, si ze života v Budapešti přivezla zpátky domů nejen spoustu zážitků, ale vrátila se do Ostravy s myšlenkou otevřít si bistro.

Do podnikání se pustila spolu se svým přítelem Tomášem. Skladba menu byla od začátku jasná. Typická maďarská specialita, langoš. Jídlo s dlouhou a tradicí a příběhem.

Langoš je pokrmem, který asi netřeba nikomu dlouze představovat. V případě Bo Bistro Store však zapomeňte na neforemnou tukem nasáklou placku, jakou můžete ochutnat takřka na každé pouti nebo kulturní akci.

V bistru si připravují těsto sami, podle tradičních maďarských receptur, které si následně doladili podle svých představ. Na čerstvé těsto zadělávají i několikrát denně.

Ochutnat můžete tradiční verzi langoše se zakysanou smetanou, ale tady nabídka ani zdaleka nekončí. Specialitou podniku je „langoš burger“ ve kterém klasickou bulku nahrazuje právě langošové těsto.

Na své si přijdou i milovníci sladkého. Malou pýchou podniku je tzv. „langonut“, který je variací na v Česku už takřka zdomácnělý americký donut. Menu je pravidelně obměňováno spolu s měnící se sezonou a nápady majitelů.

Již od brzkého rána se do bistra zastavíte na vydatné snídaňové menu a vychutnáte si šálek prémiové kávy Dos Mundos.

Bistro není jen prostorem k nasycení, ale také otevřenou galerií a prostorem, kde si lze odpočinout a načerpat energii. Stěny minimalisticky pojatého interiéru zdobí díla českých umělců.

Svůj rukopis můžete v bistru zanechat i vy. Součástí prostoru je mini dílnička, ve které vzniká „putovní“ výšivka. Jsou zde připraveny štětce s barvami. Prostor si tady s trochou nadsázky dotváří k obrazu svému sami zákazníci.

Do budoucna chystá bistro různé vernisáže, v plánu jsou nepravidelná divadelní představení. Nejbližší akcí je kávový cupping, který proběhne současně s akcí Barista Cup Ostrava 21. září.

Otevřeno je denně od 7 hodin ráno, a to včetně víkendů.

Sdílejte článek