Nejnovější zprávy: Z centra Ostravy do Kunčic nepojedou dva týdny tramvaje Ředitelka ZŠ: Uzavření škol vítám, někteří rodiče už byli agresívní a mluvili o genocidě

Společnost

Novinky v moravskoslezských kempech: týpí hotel nebo čtyřkolky

Moravskoslezské kempy připravují na nadcházející turistickou sezonu řadu novinek.

Rozšiřují poskytované služby, ceny za ubytování kempy většinou neměnily. Penzion a chatová osada Liščí Mlýn ve Frenštátě pod Radhoštěm na Novojičínsku otevře v květnu novou atrakci areálu – týpí hotel.

„Týpí bude vždycky pro jednu rodinu. Budou tam připravena čtyři lůžka. Rodina, která tam bude chtít spát, tak předpokládáme, že to nebudou turisté, kteří chtějí do pětihvězdičkového hotelu, ale že to budou lidé sportovněji laděni,“ řekl spolumajitel Liščího Mlýna Jaromír Naleraj.

Týpí teprve vznikají, ale na ubytování v nich už má osada objednávky. Spacák si hosté mohou donést vlastní nebo si ho půjčit na místě.

„U jednoho týpí budeme mít ohniště tak jako u indiánů uvnitř, pro klienty, kteří už s tím mají zkušenost. Ostatní budou mít ohniště z bezpečnostních důvodů před stanem. Chceme to v prvním roce takhle vyzkoušet, třeba zjistíme, že obavy jsou zbytečné,“ řekl Naleraj.

Ceny v kempu se neměnily. Za stan se platí stejně jako loni 80 korun za noc a 40 korun za osobu. Noc v týpí bude stát 300 korun za dva lidi plus 50 korun za každého dalšího.

Druhý kemp ve městě, Autokemp Frenštát pod Radhoštěm, provozují městské Technické služby. Magda Vodičková, která se o kemp stará, řekla, že kemp letos rozšiřuje sortiment věcí k zapůjčení, chystá se půjčovat i čtyřkolky.

„Máme změnu v ceníku. Ceník je zjednodušený. Neděláme už rozdíly mezi typem stanu malý – velký, je to sjednocené. Neděláme rozdíl mezi autem s karavanem a obytným vozem. Je tam i mírné navýšení cen. Odráží to to, že děláme dost kulturních akcí, které kempaři mají zdarma. Kulturní akce budou možná ještě ve větším rozsahu než loni, přibudou asi komornější koncerty,“ řekla Vodičková. Stan v hlavní sezoně bude za 70 korun na noc, za osobu v něm se bude platit 60 korun.

V autokempu na břehu jezera v Hlučíně na Opavsku vzniká nové sportoviště na disc golf. „Rozšiřujeme půjčovnu. Kromě šlapadel a pramic budeme půjčovat paddleboardy, to je takový surf, na kterém se stojí s veslem. Taky tady bude windsurfingová škola,“ řekl vedoucí hlučínského střediska sportu Tomáš Foltýnek. Ceny zůstávají v kempu stejné, 60 korun za stan a 60 korun za osobu.

Autokemp Lučina na Frýdecko-Místecku čeká velká rekonstrukce. „Začíná se už na jaře, takže letos budeme mít omezený provoz. Budou se bořit dvě třetiny chatek, na jaře se začnou chatky likvidovat a na podzim se začnou stavět nové,“ řekl provozovatel kempu Ivo Fajkus. Investorem je obec, které kemp na břehu vodní nádrže Žermanice patří.

„Prostor pro stany a pro karavany zůstává stejný, ale ze 42 zůstane přes léto jenom deset chatek, 31. srpna se kemp definitivně zavře a začne se pracovat. S cenami se nehýbalo,“ řekl Fajkus. Za stan se v Lučině platí 60 korun a za osobu 40 korun za noc.