Gastronomie
29/10/2022 Petr Broulík

Obrazem: čokoládový festival v Trojhalí baví až do neděle mlsouny

Stovky nejroztodivnějších pralinek všech příchutí a podob, tabulky čokolády s nejrůznějšími možnými ingrediencemi, jahodové „ražniči“ v čokoládě, hustá tekutá čokoláda, marokánky, všelijaké čokoládové figurky či vánoční čokoláda.

To je jen zlomek toho, co milovníkům čokolády, této ochucené potraviny vyrobené z kvašených, pražených a mletých zrnek tropického kakaového stromu Theobroma cacao, nabízí třídenní Čokoládový festival v Trojhalí Karolina.

Malé firmy, firmičky či domácí výrobci čokoládových laskomin tady vyskládali na výstavní pulty to nejlepší, co z čokolády umějí vyrobit.

Třeba firma Čokolandia představuje neuvěřitelně realisticky vypadající strojní nářadí vyrobené z čokolády, ale i malé čokoládové kanystry, značky oblíbených automobilek či dokonce čokoládovou pistoli se zásobníkem. Vše v blýskavém „kovovém“ hávu a mezi sadami nechybí ani čokoládové nářadí pro rybáře. Pro fajnšmekry je tu ale i čokopivo a čokovíno.

Na pódiu se střídají různí vystavovatelé čokoládových výrobků a řada výrobců nabízí u svých pultů i své dobroty ochutnat. Kdo však nechce na festivalu v Trojhalí koštovat jen sladkou či hořkou čokoládu, může třeba vyzkoušet, jak chutná pražený hmyz, třeba s příchutí česneku.

Čokoládový festival v Trojhalí trvá do neděle do 17 hodin.

Sdílejte článek