Nejnovější zprávy: Strany v Moravskoslezském kraji hledají lídry do voleb, jasno už mají Piráti Policejní covidová šťára, z 300 zkontrolovaných podniků byly čtyři otevřené

Společnost

Obrazem: vypustit gumy, uřezat kus auta. Jak se vytahuje zaseknutý domíchávač pod mostem

​Dvě jednotky hasičů zasahovaly v pátek 20. listopadu dopoledne v Ostravě-Přívozu, kde se na rušné Hlučínské ulici pod železničním mostem zasekl domíchávač s šesti tunami čerstvého betonu.

Foto: HZS MSK

"Hasiči museli vypustit všechny pneumatiky, uřezat překážející násypnou část domíchávače a vytáhnout couvající nákladní automobil pomocí navijáku hasičského vozidla, stojícího za ním," uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Nehoda se stala v pátek před osmou hodinou ranní a obešla se bez zranění. Řidič si patrně nevšiml, že vlevo může s klidem projet pod železničním mostem se světlostí o půl metrů vyšší, a to po tramvajových kolejích.

"Upozorňovalo ho na to několik zařízení a dopravních značek, instalovaných už před několika lety," uvedl Kůdela.

Ostravští hasiči tak nemusí v posledních letech takto téměř vůbec zasahovat, naposledy před dvěma lety při zaseknutí turistického autobusu, ale jen na okraji mostu. Tento domíchávač dojel až do střední části mostu…

Zasahovala zde zhruba hodinu a půl jednotka HZS Moravskoslezského kraje ze stanice Ostrava-Přívoz a jednotka drážních hasičů (SŽ). Na odstranění překážející násypné části museli mj. použít i hydraulické nůžky.

Po vytažení domíchávače hasiči uklidili pod železničním mostem betonové části a prach, odškrábnutý horní částí domíchávače při jízdě tam i zpět.

Hasiči povolali železničního statika, který potvrdil, že most je v pořádku a mohou po něm i dál jezdit vlakové soupravy.

"Vysvobozený domíchávač předali před odjezdem na základnu soukromé odtahové službě," dodal mluvčí Kůdela.

Fotogalerie