Nejnovější zprávy: ​Ostravský primátor: V kraji by mělo být druhé krematorium Tatra jako dárek - černého krasavce dostal řidič k narozeninám

Sport

​Opavští zbrojí na jaro a mají posily ze Slavie, Sparty, Liberce i Jablonce

Hned sedm nových tváří figuruje v současném kádru fotbalistů SFC Opava.

Ilustrační foto: Archiv

Poslední celek tabulky první ligy po podzimní části angažováním posil dává najevo, že se chce na jaře poprat o záchranu v nejvyšší soutěži.

Ve výčtu nově příchozích hráčů jsou fotbalisté se zkušenostmi nejen z české ligy, ale i ze zahraničí.

Záložník Aleš Nešický si ještě v závěru podzimu zahrál dokonce v základní skupině Evropské ligy, když nastoupil za Slovan Liberec na půdě německého Hoffenheimu. A poslední start v libereckém dresu si připsal v ligovém duelu na hřišti pražské Slavie.

Nešický má za sebou i angažmá v druholigovém FC Táborsko. Po příchodu do Liberce strávil nějaký čas na hostování ve Viktorii Žižkov, odkud se vrátil pod Ještěd.

„Neměl jsem ale v Liberci větší herní vytížení, proto vítám přesun do Opavy,“ svěřil se Nešický, jenž byl měl v sestavě SFC zaujmout post ve středové řadě.

Do Opavy tak přichází fotbalista, jehož otec Aleš Nešický starší odehrál v nejvyšší soutěži 161 zápasů, působil mj. v Hradci Králové, tehdejších klubech SKP Union Cheb a Drnovice. Výraznou stopu zanechal rovněž v Českých Budějovicích.

Opava získala i kmenové hráče pražských „S“. Ze Slavie přichází na hostování záložník Patrik Hellebrand, jenž naposledy hostoval v FC Slovácko. Ač měl o něj zájem Liberec, Hellebrand se rozhodl pro Opavu, za kterou kdysi nastupoval i jeho otec Aleš Hellebrand.

Pátá ligová štace pro Kulhánka

Fotbalovým cestovatelem je někdejší kapitán české reprezentační jedenadvacítky Jiří Kulhánek. Odchovanec pražské Sparty na sebe upozornil v Liberci. Po návratu do Sparty následovalo působení ve slovenské Trnavě, odkud zamířil do Českých Budějovic. A loni v létě jej Sparta nasměrovala pro změnu do Mladé Boleslavi. Opava tak bude pro něj od letošního ledna už pátou štací v české první lize.

Ofenzivu Opavy by měli zkvalitnit dva borci. Zkušený Tomáš Smola se vrací do slezského klubu poté, co působil v Baníku Ostrava a naposledy v Rumunsku.

A velkou perspektivu má před sebou Tomáš Čvančara. Na podzim patřil do kádru Jablonce, který vybojoval druhé místo v tabulce. V útoku tam ale dominují kanonýři Ivan Schranz a Martin Doležal, takže pro Čvančaru bude hostování v Opavě velkou motivací, aby si svými výkony vybojoval pevnou pozici v lize.

Do obrany Opavští přivedli Davida Březinu z Viktorie Žižkov a do branky Tomáše Digaňu ze slovenské Dubnice nad Váhom.