Nejnovější zprávy: Stezka Valaška oslavila rok. Navštívilo ji skoro 300 tisíc lidí Největší cisterna v Česku a pancéřový vůz. Budou sloužit hasičům v Hlučíně

Společnost

Osmnáctiletý hoch boboval v Jeseníkách a narazil do sněžného děla. Na místě zemřel

Jízda na bobech na uzavřené sjezdovce se stala včera ve večerních hodinách osudnou osmnáctiletému chlapci v Malé Morávce. Mladík boboval na sjezdové trati v lyžařském areálu Kopřivná, i když trať byla mimo provoz.

„Kromě toho na sjezdovce byla v provozu zasněžovací zařízení. K nehodě došlo krátce před tři čtvrtě na deset večer a nás kontaktovali pracovníci skiareálu,“ uvedl Michal Klimeš, náčelník Horské služby Jeseníky.

Podle všeho mladík nezvládl prudkou jízdu na zledovatělém technickém sněhu a v plné rychlosti narazil do sněžného děla. Tím utrpěl těžké poranění hlavy.

„Na místo jsme ihned vyslali naši hlídku ze stanice Horské služby v Karlově. Shodou okolností se poblíž pohyboval i sanitní vůz rychlé zdravotnické služby, který byl k události také pracovníky areálu povolán,“ řekl Michal Klimeš.

Členové Horské služby ve spolupráci se zdravotníky ihned po příjezdu začali provádět resuscitaci chlapce. Zranění byla ovšem neslučitelná se životem a po nějaké době musel lékař konstatovat smrt. Okolnosti úmrtí nyní šetří policie.

„Upozorňujeme, že vstup na sjezdové tratě mimo provoz je nebezpečný, protože se v těchto dnech provádí intenzivní zasněžování technickým sněhem a po sjezdovkách jezdí rolby a další technika,“ důrazně varoval návštěvníky Jeseníků Michal Klimeš.