Nejnovější zprávy: Aplikace Nepanikař pomáhá lidem s psychickými potížemi České dráhy ruší od 28. října pendolina a další spojení mezi Prahou a Ostravou

Sport

Ostrava dnes hostí Pardubice. Rozdrolí Baník soupeře jako perník?

​Povinnost i okolnosti hovoří jasně – tenhle zápas je zapotřebí vyhrát.

Ilustrační foto: fcb.cz

"Jenže i když jde Baník na nepříliš známého nováčka, Pardubice v minulém kole vyrazily expertům a bookmakerům dech remízou 1:1 se suverénní a dominantní Slavií," varuje před předčasným optimismem na svém webu ostravský celek.

Utkání má na Městském stadionu výkop v sobotu v 16:30, lístků je podle pořadatelů zatím dostatek.

"Pardubice mezi elitu vstoupily nad očekávání. Přestože musejí kvůli nevyhovujícímu stadionu hrát domácí zápasy v azylu v Ďolíčku, dokázaly už získat čtyři body, když ve Vršovicích udolaly Teplice 1:0 a obraly o body dokonce vysoce favorizovanou Slavii," připomíná klubový web.

Ostatně Baník má na Pardubice ne tak staré vzpomínky - dvakrát se s nimi potrápil v druholigové sezoně 2016/17; na východě Čech remizoval 0:0 a doma na jaře 1:1.

"Baníkovci potřebují tři body. Před soubojem s Pardubicemi ve středu ve Frenštátu pod Radhoštěm splnili postupovou povinnost ve druhém kole MOL Cupu vítězstvím 4:0 na domácím Beskydem, ale ligový zápas bude úplně jiný," předpokládá web Baníku Ostrava.

Fanoušci by dnes měli i přes možná ne zcela zvučné jméno soupeře Baník podpořit - kapacita stadionu se pro utkání s Pardubicemi zvedá na 8040 míst.

Lístky už jsou ve volném prodeji a na obvyklých místech včetně pokladen stadionu se dají sehnat kdykoliv před utkáním.