Společnost
11/01/2016 Jaroslav Baďura

Ostrava po sedmi letech opět zažije Filharmonický ples

Zdaleka ne na každém plese obstarává zahájení symfonický orchestr. V Ostravě se milovníci plesové sezony letos po sedmileté přestávce dočkají oblíbeného Filharmonického plesu Janáčkovy filharmonie Ostrava, který se koná 6. února v Domu města kultury Ostrava.

O zahájení plesu se postará Janáčkova filharmonie pod vedením svého šéfdirigenta H. M. Förstera, V jejím podání zazní proslulé vídeňské valčíky a další známé taneční melodie z dílen slavných skladatelů.

„Je jisté, že takové entrée, kterým se nemůže pochlubit žádný jiný ples pořádaný na území Ostravy ani blízkého okolí, patří k nejpřitažlivějším bodům programu,“ uvedla mluvčí filharmonie Jana Knižátková.

„V průběhu večera zazpívají vynikající Hanka Fialová a Tomáš Savka, sbírající ceny Thálie a slávu z muzikálových prken. Na parket vás pozve swingová kapela Jet Ses Big Band prostřednictvím pecek z repertoáru F. Sinarty, L. Armstronga, orchestru G. Millera, D. Ellingtona a dalších,“ dodává mluvčí.

Pro ty, kteří se rádi baví až do rána bílého, tady bude oblíbená Banda del caffé. Na své si přijdou i vyznavači lidových písniček a tanečků s cimbálovou muzikou Friš.

„Těšit se můžete i na ukázku z baletu Louskáček v podání tanečníků Národního divadla moravskoslezského. Večerem Vás budou provázet Pavla Gajdošíková a Michal Sedláček.“

 

Sdílejte článek