Kultura
22/02/2024 Jaroslav Baďura

Ostravica hraje! Legendární obchodní dům rozezněl Benda Quartet

Foto: Vladimír Pryček

Obchodní dům Ostravica, kdysi chlouba Ostravy a díky zdařilé rekonstrukci snad znovu jedno z nejkrásnějších míst na mapě města, včera ožil hudbou.

Pracovní ruch dělníků, kteří uvnitř Ostravice už provádějí dokončovací práce v interiérech, vystřídalo umění muzikantů z Benda Quartet.

"Chtěli jsme si vyzkoušet, jak v budově, v různých místech a patrech, zní hudba," řekl vedoucí projektu Dan Zeman.

Hudebníci se tak stěhovali z vrcholu budovy do přízemí a pak do třetího patra a dalších míst.

"Slyšet Dvořákův americký smyčcový kvartet s výhledem na Divadlo Antonína Dvořáka osvětlené západem slunce, to byl dechberoucí zážitek," řekl Dan Zeman.

Vystoupení sledovalo kromě novinářů i několik architektů, kteří v jednotlivých patrech budovy již hledají řešení interiérů pro budoucí nájemníky objektu, v přízemí už začínají vznikat i obrysy uspořádání kavárny, restaurace a dalších gastro provozů.

"Rádi bychom v květnu uspořádali pro všechny Ostravany měsíc různorodých akcí, aby se mohli podívat, jak jeden ze symbolů Ostravy po rekonstrukci vypadá a jakou škálu aktivit umí unikátně prezentovat," uvedl Dan Zeman.

Majitel Ostravice plánuje, že na jaře a v létě se do budovy budou stěhovat první nájemníci, jednání o konkrétních firmách a společnostech, které budou v objektu působit, stále probíhají.

"Nechceme nic uspěchat, záleží nám na tom, aby skladba nájemců naplnila smysl budovy, která by měla patřit kreativním firmám, lidem, kteří dělají zajímavé věci," dodal šéf projektu.

Sdílejte článek