Nejnovější zprávy: Autotest: Toyota Hilux. Pracovník roku. Ostrava bude mít rekordní rozpočet. Přesáhne 12 miliard

Společnost

Ostravské autobusy odjely na pomoc do Košic

Dopravní podnik Ostrava (DPO) nabídl spolupráci Dopravnímu podniku města Košice (DPMK) a k pronájmu poskytl sedm autobusů.

Do Košic vyrazilo z Ostravy sedm autobusů. Foto: Tereza Šnoblová

O pomoc s posílením vozového parku žádal DPMK z důvodu vytíženosti vlastních kapacit kvůli rekonstrukcím tramvajových tratí ve městě. Ostravské autobusy budou vozit košické cestující od tohoto týdne podle potřeby až do konce roku. Autobusy si už nájemce o víkendu převzal a odvezl.

Konkrétně odjelo do Košic pět autobusů Solaris Urbino 12, jeden autobus Solaris Urbino 15 a jeden autobus Solaris Urbino 18.

„Jsme rádi, že jsme mohli pomoci. Sami si uvědomujeme, jak podstatné je zajistit pro naše cestující spolehlivé a pohodlné cestování ve standardu na jaký jsou zvyklí za jakýchkoli podmínek, ať už provoz ztěžuje například nedostatek vozů nebo i řidičů. Děláme proto vždy maximum, aby ostravská MHD byla takovým partnerem pro naše cestující, na kterého je především spoleh. Těší nás, že můžeme s náplní této sdílené vize pomoci i Dopravnímu podniku města Košice. Pomoci jsme mohli mimo jiné i proto, že se DPO primárně snaží využívat autobusy na pohon CNG a elektro," uvedl předseda představenstva a generální ředitel DPO Daniel Morys.