Společnost
24/11/2023 Petr Broulík

Ostravské Vánoce: Ve středu zahraniční kapely, ve čtvrtek držitelé Andělů

Ilustrační foto: Petr Broulík

Návštěvníky Ostravských Vánoc se budou snažit vánočně naladit umělci zvučných jmen. Na Masarykově náměstí vystoupí například Dan Bárta, Lenka Dusilová, Thom Artway, Kateřina Marie Tichá s kapelou Bandjeez či taneční MALALATA.

Program Hlavní scény na Masarykově náměstí pořadatelé zaměřili na širokou cílovou skupinu návštěvníků. Po loňském vzoru se tak program rozčlení do tematických dnů.

Každé úterý bude Hlavní scéna Ostravských Vánoc na Masarykově náměstí patřit vánočnímu kvízu, který doprovodí vystoupení cimbálovek. Středy se ponesou v duchu zahraničních kapel, pod názvem Barevné Vánoce tak vystoupí hudební uskupení ze Slovenska, Polska či Itálie. „Ty nám opět pomohli zajistit dramaturgové festivalu Colours of Ostrava. Andělské čtvrtky zase přivedou do Ostravy umělce, kteří jsou držiteli Ceny Anděl - například Lenku Dusilovou či Thoma Artwaye,“ prozradila Miriam Lehocká, obchodní ředitelka společnosti Černá louka.

Ale to vůbec není všechno. Hrát a zpívat se bude na celkem čtyřech scénách. Oblíbená vystoupení pěveckých sborů se v letošním roce přesouvají na páteční večery. Po jejich koncertech se budou moci návštěvníci podívat na Masarykovo náměstí pohledem účinkujících a pořídit si prostřednictvím fotokoutku umístěného přímo na pódiu památeční fotografii z akce.

„Sobotní podvečery se ponesou v duchu swingové pohody a divadélek pro děti. Vrcholem každého adventního týdne budou tradičně nedělní vystoupení hlavních hudebních hvězd Vánoc. Postupně zde zahrají například 7krát3, Dan Bárta, hudebnice Pam Rabbit nebo slovenští DJ's MALALATA,“ dodala Lehocká. Program Hlavní scény ukončí v sobotu 23. prosince Kateřina Marie Tichá s kapelou Bandjeez, jejich koncert začne v 18 hodin.

Obdobným způsobem letos realizátoři sestavili také program Dětské scény, která bude tradičně umístěna na Jiráskově náměstí. Bude zde zbrusu nový dřevěný betlém, který vznikl přímo pro Ostravu v dílně řezbáře Romana Mikuše, herní prvky či dětský kolotoč s historickými figurkami.

Soboty budou patřit České televizi, která připravila tematické programy s hvězdami nejoblíbenějších pořadů Déčka. Každou neděli budou probíhat krátká divadelní představení pro děti, úterky se ponesou v duchu ukázek řemesel a ve středu se o program postarají strážníci městské policie Ostrava se svými aktivitami v rámci prevence. Čtvrteční program připravují studenti Ostravské univerzity a v pátek si budou moct nejmenší návštěvníci vymalovat sádrové odlitky s Novou Akropolí.

V sobotu, po slavnostním rozsvícení vánočního stromu, zahraje Michal Hrůza, jenž nahradil kapelu BUTY. Podrobný program a aktuality Ostravských Vánoc lze najít na webu Ostravské Vánoce.

Sdílejte článek