Gastronomie
10/06/2019 ČTK

Pod vysokou pec na pivo. Dolní Vítkovice upravily pro návštěvníky další prostor

V ostravských Dolních Vítkovicích dnes zpřístupnili další plochu pro návštěvníky tohoto industriálního areálu.

Revitalizovaný prostor pod vysokou pecí by měl sloužit nejen návštěvníkům, ale využívat by se v budoucnu mohl i pro různé samostatné akce. Novinářům to dnes řekl výkonný ředitel Dolních Vítkovic Petr Koudela.

"Obecně se v Dolních Vítkovicích snažíme zpřístupňovat další a další prostory. Tento se naskýtal zpřístupnit, protože byl vlastně už pod funkční vysokou pecí, dnes nazývanou Bolt Tower. V průběhu sezony se nám stává, že před (vedlejším) návštěvnickým centrem se shromažďují řady návštěvníků a hledají kout, kde by se schovaly do stínu," uvedl Koudela.

Nově upravený krytý a bezbariérový prostor by jim měl poskytnou zázemí. Podle Koudely je možné ho využít i pro samostatné akce nebo jako zázemí při velkých akcích, které se v areálu konají.

Koudela nevyloučil, že by v budoucnu v místě mohlo přibýt například i sezonní občerstvení. Úprava plochy o rozloze 800 metrů čtverečních přišla na zhruba milion korun.

Další objekt bude v Dolních Vítkovicích zpřístupněn během několika týdnů. Půjde o budovu koksovny uprostřed areálu, která byla rekonstruována za zhruba 12 milionů korun. Dosud byl objekt oplocený a nepřístupný.

"Chceme všechno důležité připravit do festivalu Colours of Ostrava (festival začíná 17. července), kdy koksovnu už v nějakém režimu zpřístupníme. Je to v podstatě zpřístupnění nové expozice. Kromě toho, že to bude součást organizovaných turistických prohlídek, tak v případě nějakých akcí to může být nový prostor pro konání setkání nebo si tam dokážu představit divadlo či filmový festival," uvedl Koudela. Podle něj byl objekt renovován téměř do původní podoby.

Průmyslové areály ostravských Dolních Vítkovic navštívilo loni 1,655.514 lidí. Je to návštěvnický rekord, v roce 2017 to bylo 1,5 milionu návštěvníků.

Průmyslové areály, pod které spadají například aula Gong, Svět techniky či hornické muzeum v Ostravě-Petřkovicích, jsou nejnavštěvovanějším místem v Moravskoslezském kraji a patří i mezi nejoblíbenější turistické cíle v České republice.

Sdílejte článek