Nejnovější zprávy: Příběh 120 let staré vraždy: Matka ubila dceru alkoholičku Na Jablunkovsku hořela chata. Policie našla na místě lidské ostatky

Společnost

Policie zadržela cizince. Chtěl uplatit komisaře autoškoly

Trestní stíhání z podplácení si vysloužil padesátiletý cizinec, který se v poslední listopadový den pokusil v Ostravě podplatit zkušebního komisaře autoškoly. Hrozí mu až šest let vězení.

„Policejní komisař již zahájil trestní stíhání 50 letého cizince pro zločin podplacení. Obviněnému tak hrozí trest odnětí svobody až na šest let,“ uvedla ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Podezřelý v době, kdy jeho příbuzná měla vykonat opakovanou zkoušku z odborné způsobilosti z řízení motorových vozidel, nabídl zkušebnímu komisaři peníze. „Muž měl využít situace, kdy ve vozidle autoškoly zkoušená ještě nebyla přítomna, nabídnout komisaři bankovku a požadovat, aby uchazečka zkoušku splnila,“ popsala skutek policejní mluvčí.

Následovalo razantní odmítnutí komisařem a oznámení události policistům, načež byl muž zadržen. Po shromáždění důkazů zahájil ostravský policejní komisař trestní stíhání podezřelého.