Sport
03/11/2022 Petr Sobol

Poruba v hektickém závěru otočila zápas s Litoměřicemi, dnes vyzve Sokolov

Program Chance ligy naordinoval hokejistům Poruby dva zápasy ve dvou dnech. Po středeční výhře nad Litoměřicemi dnes přivítají Sokolov.

Poruba si ve středu upevnila první místo v tabulce. Výhra nad Litoměřicemi se ale nerodila vůbec snadno. Hosté se totiž v první třetině ujali vedení a ve 34. minutě už to bylo 0:2.

„Utkání se nám od začátku nepovedlo. Tahali jsme nohy za sebou a Litoměřice na tom byly líp,“ řekl trenér ostravského celku Jiří Režnar.

Za Porubu ale rychle snížil Hrníčko a v čase 59:10 poslal domácí Sedlák zápas do prodloužení. To trvalo jen 88 vteřin – o výhře Poruby rozhodl svým prvním gólem v sezoně Justin Lemcke.

„Výhra je cennější, když to týmu nejde a do krve vydře body. Poznal se tak charakter a síla našeho týmu. Hráči zápas nevyhráli, ale doslova vybojovali. Závěrem patří velký dík našim fanouškům, při hře bez brankáře nás hnali, a i díky nim se nám podařilo vyrovnat,“ dodal spokojeně Režnar.

Hráči Poruby si ale po náročném zápase moc nevydechli a už dnes od 18 hodin nastoupí doma proti Sokolovu, který je v tabulce zatím devátý. Taky Sokolov byl v akci i ve středu, kdy prohrál 0:3 ve Zlíně. Zároveň se jedná o poslední zápas, který Poruba sehraje před reprezentační přestávkou. Příště nastoupí až 14. listopadu, kdy doma přivítá Slavii.