Nejnovější zprávy: Tomáš Šiřina končí, Česká televize Ostrava hledá nového ředitele Dědíme rakovinu po předcích? Unikátní průzkum našel odpovědi

Společnost

Při vážné nehodě bylo zraněno osm lidí, z toho tři malé děti

​Posádky záchranářů zasahovaly v sobotu 7. září večer u vážné dopravní nehody.

Ilustrační foto: Archiv

Událost poblíž obce Rybí byla krajskému operačnímu středisku záchranářů nahlášena před devatenáctou hodinou. Na místo události vyslali operátoři čtyři posádky z výjezdových základen Nový Jičín, Mošnov a Kopřivnice.

"Týmy záchranné služby ošetřovaly celkem osm účastníků střetu vozidel," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Nejvážněji poraněna byla devětačtyřicetiletá žena, která utrpěla poranění hrudníku, břicha, pánve a dolní končetiny.

Posádky ji zajistily pánevním pásem, uložily do podtlakové matrace a zahájily podávání léků. Poté byla pacientka transportována do traumatologického centra ostravské fakultní nemocnice.

Dvaasedmdesátiletá žena zůstala po nehodě krátce v bezvědomí a jevila známky otřesu mozku. Po ošetření byla předána na chirurgické ambulanci novojičínské nemocnice. Ve stejném zdravotnickém zařízení byli přijati také ostatní účastníci havárie:

Čtyřiasedmdesátiletý muž s poraněním horních končetin, třiatřicetiletá žena s poraněním hrudníku a dolní končetiny a osmatřicetiletá žena s poraněním horní končetiny – jejich poranění byla vesměs středně závažná.

Tři děti ve věku dvou a tří let, byly zasahujícím lékařem vyšetřeny a k vyloučení poranění byly přepraveny na dětskou ambulanci.