Nejnovější zprávy: ​Po remízách chceme bodovat naplno, avizuje opavský kouč Balcárek Štramberk má další lákadlo pro turisty: nové Muzeum Šipka

Společnost

Reportér Klíma v Kafrárně vzpomínal na návštěvu vězení, Pastorek dostal test o Bludišťáka

​V pátek 11. října se na prknech Divadla „12“ odehrála další Kafrárna.

Foto: Jan Lipovský

Na úvod moderátor Petr Kubala pozval prvního hosta - Romana Pastorka. Pokud jeho tvář neznáte z televizního pořadu Bludiště, pak jste ho jistě alespoň zaslechli při moderování v rádiu, či potkali na párty v roli DJe.

Začínal už na základní škole ve školním rozhlase s patnáctiminutovým vysíláním během velké přestávky.

„Později jsem chodil na střední školu elektrotechnickou, tak jsme si s kamarády sestrojili anténu a vysílali pro půlku sídliště. Pak kolem začala jezdit dodávka OSA, tak jsme přestali.“

Jelikož Roman Pastorek už 22 let uvádí soutěžní pořad Bludiště, připravil si pro něj Petr Kubala rébus. Na základě několika nápověd měl uhádnout známou kulturní osobnost mužského pohlaví.

A zatímco host pohořel, publikum brzy poznalo svého oblíbeného herce malých seriálových rolí, improvizátora a milovníka hamburgerů – totiž samotného Petra Kubalu.

Hudebním hostem večera byl skladatel, zpěvák a kytarista Vadim Windy. Ačkoli jeho jméno zní docela exoticky, pochází z Ostravy. Nově totiž Kafrárna spolupracuje s Festivalem v ulicích a bude každý měsíc představovat místní talentované hudebníky.

Druhým hostem se stala zdravotní sestra Mobilního hospicu Ondrášek Žaneta Klečková. O tomto zařízení už hovořil hokejista David Moravec v minulé v Kafrárně, kam dorazil v papučích.

Právě tato domácí obuv je symbolem celé myšlenky mobilních hospiců, kdy je o nevyléčitelně nemocné pečováno u nich doma. Paní Žaneta divákům přiblížila běžný pracovní den zdravotní sestry i způsoby, jak je možné hospicu pomoci v jeho poslání.

Třetím, kdo si přivlastnil křeslo pro hosty, byl spisovatel a televizní reportér Josef Klíma. Diváky pobavil bohatou sérií veselých ale i mrazivých historek ze života investigativního novináře. Například při návštěvě ve vězení.

„Já jsem tam byl se skupinou vězňů a dozorce byl na chvíli odvolán. Tak povídá: 'Pánové, já vás tu s panem redaktorem chvíli nechám a zamknu. Ne že ho zabijete a rozčtvrtíte.' A já jsem to chtěl odlehčit a řekl jsem: 'Nebojte se, já už jsem na znásilnění starej.' A zezadu se ozvalo: 'Tady ne.'“

Na závěr každé Kafrárny Petr Kubala obdaruje své hosty vtipnými dárky, které souvisí s jejich profesí. Tentokráte však udělal malou výjimku a paní Žaneta Klečková dostala jako poděkování za svou práci obrovskou kytici.

"Bludišťák" Roman Pastorek dostal hlavolam a Josef Klíma něco "na vlastní oči" - svazek mrkví.

Na příští Kafrárnu se můžete těšit v pátek 8. listopadu opět v Divadle "12".