Nejnovější zprávy: Je to borec! Štěpán Kozub vyprodal O2 arenu, přidal další termín Průšvih, aneb když ve sklepě doutná 30 metráků uhlí. Hasiči jej museli vysát ven!

Společnost

Řidič (28) srazil a usmrtil cyklistu (67). Od nehody ujel, vzápětí jej zadržela policie

Sedmašedesátiletý cyklista zemřel v úterý v Mostech u Jablunkova na Frýdecko-Místecku, poté co ho srazilo osobní auto.

Ilustrační foto: Magazín PATRIOT

Vůz podle policie řídil osmadvacetiletý muž, který od nehody ujel. Policie ho vypátrala po několika hodinách.

Informace o nehodě sdělil policejní mluvčí René Černohorský. Mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl uvedl, že sraženému muži nejprve začal první pomoc poskytovat svědek nehody, následně i hasiči a zdravotníci.

Nakonec ale cyklista na místě podlehl mnohočetným zraněním. Humpl uvedl, že záchranáři se nepřímou srdeční masáží za podpory léků i s pomocí plicní ventilace a dalšími opatřeními pokoušeli u pacienta obnovit krevní oběh.

"Přes tři čtvrtě hodiny trvající snahu se nepodařilo postiženému pomoci a zasahující lékař nakonec musel konstatovat jeho smrt. Pacient na místě podlehl mnohočetným poraněním, která utrpěl," řekl Humpl.

Nehoda se stala na silnici druhé třídy u jednoho z rodinných domů.

"Řidič automobilu po dopravní nehodě nezastavil, neposkytl sraženému muži první pomoc a odejel ve směru k hraničnímu přechodu se Slovenskem," uvedl Černohorský.

Nedlouho po nehodě policejní hlídka našla auto odstavené ve stejné obci. V autě ani poblíž něj ale nikdo nebyl a policie po řidiči vyhlásila pátrání.

Muže později vypátrala a umístila do policejní cely. Podezírá ho z přečinů usmrcení z nedbalosti a neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku.