Nejnovější zprávy: Je to borec! Štěpán Kozub vyprodal O2 arenu, přidal další termín Průšvih, aneb když ve sklepě doutná 30 metráků uhlí. Hasiči jej museli vysát ven!

Společnost

Řidič (53) narazil v Raškovicích do domu. Zřejmě zemřel ještě před nehodou

​Zdravotnická záchranná služba zasahovala ve čtvrtek 25. února u tragické dopravní nehody automobilu na Frýdecko-Místecku.

K pacientovi vzlétl i vrtulník, muž však nehodu nepřežil. Ilustrační foto: Záchranáři

"Operátoři přijali informaci o události v obci Raškovice několik minut před šestnáctou hodinou," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Na místo vyslali nejbližší posádku rychlé zdravotnické pomoci, a to ze základny v Nošovicích. Z Ostravy vzlétl na pomoc vrtulník Letecké záchranné služby.

Třiapadesátiletý muž cestoval ve vozidle, které narazilo do zdi domu. Postiženého, který byl v bezvědomí a bezdeší, vytáhli z vozidla policisté.

Ještě před příjezdem záchranářů u něj byla zahájena nepřímá srdeční masáž. Dále pokračovali ve snaze o záchranu pacienta rozšířenou resuscitací týmy zdravotníků.

Muži byly zajištěny dýchací cesty, záchranáři jej připojili k přístrojem řízené ventilaci a zahájili podávání léků.

Ani po téměř hodinovém úsilí se však nepodařilo obnovit pravidelnou srdeční činnost a zasahující lékař nakonec musel konstatovat smrt.

"Ta pravděpodobně nastala z interní příčiny, protože pacient nejevil známky poranění," dodal Humpl.