Nejnovější zprávy: Příběh 120 let staré vraždy: Matka ubila dceru alkoholičku Na Jablunkovsku hořela chata. Policie našla na místě lidské ostatky

Společnost

Řidič zdemoloval auto po nárazu do domku. Zaklíněné pasažéry tahali ven hasiči

Těžký náraz do zdi rodinného domku v Sedlnicích na Novojičínsku zdemoloval v úterý krátce po poledni osobní automobil značky Alfa Romeo. Hasiči museli z poničeného auta vyprostit dva mladé muže, třetí pasažér se dostal z trosek vozu sám.

Dvě jednotky hasičů zasahovaly v úterý krátce po poledni v obci Sedlnice (okres Nový Jičín) u nehody osobního automobilu Alfa Romeo 147, který narazil do zdi rodinného domku. Hasiči po vyproštění zraněných kontrolovali také statiku rohu poškozeného domku, před nímž stojí železná veranda.

„Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno čtvrt hodiny po úterním poledni. Na místo vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice v Novém Jičíně a jednotka sboru dobrovolných hasičů z Příbora,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Hasiči zabezpečili havarované vozidlo před požárem opatrně z auta vyprostili pomocí hydraulického nářadí dva zaklíněné muže, řídil patrně mladší z nich. Oba muže předali zdravotníkům a pomáhali jim při ošetřování.

Po odtažení Alfy Romeo od porušené zdi ještě uklidili a detailně zkontrolovali, zda skutečně nehrozí zřícení části stěny či nosného sloupu rodinného domku. „Hlavní sílu nárazu auta naštěstí odvedla železná konstrukce vestavěné verandy,“ dodal mluvčí.