Společnost
17/03/2023 ČTK

Řidička auta nedala přednost tramvaji. Nehoda ucpala dopravu v části Ostravy

​Tramvajovou dopravu v nejlidnatějším ostravském obvodu Jih dnes ráno na necelé dvě hodiny zkomplikovala srážka osobního automobilu s tramvají.

Řidička osobního vozidla záchranáři převezli do nemocnice, z automobilu ji museli vyprostit hasiči. Cestující v tramvaji nebyli zraněni, sdělily policejní mluvčí Eva Michalíková a mluvčí hasičů Kamila Langerová.

Nehoda se stala okolo 08:00 v části Výškovice. Řidička osobního vozidla jela po Výškovické ulici, odbočovala vlevo na Srbskou ulici a střetla se s projíždějící tramvají. Tramvajová doprava směrem na konečnou stanici tak musela být dočasně uzavřená.

"Při střetu osobního vozu a tramvaje došlo ke zranění a zaklínění řidičky osobního vozu, kterou museli hasiči za pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení uvolnit a následně pomocí páteřové desky z vozidla vyprostit. Po vyproštění byla řidička předána do péče zdravotníků," uvedla mluvčí hasičů Kamila Langerová.

"Po vyproštění byla řidička, ročník narození 1978, předána do rukou zdravotníků a převezena do nemocničního zařízení. Policisté na místě provedli dechovou zkoušku jak řidičce, tak řidiči tramvaje, v obou případech s negativním výsledkem. V současné době je tramvajová doprava plně průjezdná. Místem však doporučujeme nadále projíždět s opatrností, a to z důvodu probíhajícího dokumentování nehody," uvedla před desátou hodinou dopoledne Michalíková.

Okolnosti nehody policie vyšetřuje.

Sdílejte článek