Nejnovější zprávy: Při vážné nehodě v Třinci skončilo auto na střeše, zranilo se pět lidí Osmdesátiny sochaře Gebauera připomene pátrací hra

Sport

Rozjetý Třinec se chystá na šlágr s vedoucí Plzní!

V hokejové extralize se schyluje k prvnímu vrcholu sezony po obnovení zápasového programu.

Ilustrační foto: hcocelari.cz

Potkají se dva celky s aktuální nejlepší formou v soutěži. Dosud neporažený tým HC Oceláři Třinec se v pátek 20. listopadu střetne s lídrem tabulky Škodou Plzeň.

Třinečtí vyhráli všech osm odehraných utkání, získali třiadvacet ze čtyřiadvaceti možných bodů. Plzenští stihli už jedenáct zápasů a vedou pořadí s osmadvaceti body.

Pohled do statistik před šlágrem kola zároveň potvrzuje fakt, že oba týmy se opírají o špičkové hráče. Vždyť na prvních pěti místech v kanadském bodování celé soutěže figurují jen hokejisté těchto klubů.

Zatímco u plzeňských hvězd jejich produktivita nepřekvapuje, třinečtí útočníci se s nimi drží v kontaktu i navzdory už zmíněnému menší počtu sehraných zápasů.

Pořadí: 1. Gulaš (Plzeň) 11 zápasů/17 bodů (6 branek + 11 asistencí), 2. Martin Růžička 8/16 (4+12), 3. M. Stránský (oba Třinec) 8/15 (9+6), 4. Mertl (Plzeň) 11/12 (9+3), 5. Gernát (Třinec) 8/11 (3+8).

Oceláři mají skvělou sérii

Třinečtí půjdou do souboje s Plzní po skvělé sérii. K posílení sebevědomí jim pomohlo i vítězství nad nováčkem soutěže Českými Budějovicemi (6:3). Duel byl zajímavý i tím, že se v roli soupeřů potkali trenéři Václav Varaďa a Václav Prospal, někdejší reprezentanti a mistři světa ze šampionátu z roku 2005.

Úspěšnější byl třinecký Varaďa, kdežto budějovický Prospal teprve čeká s týmem Motoru na první extraligové vítězství. A to Jihočeši odehráli už deset zápasů.

Třinec si s Budějovicemi poradil po spolehlivém výkonu, když nepřipustil žádné drama. Asistent třineckého trenéra Marel Zadina kvitoval další výhru Ocelářů.

„Doma se nám daří a jsme rádi, že jsme to prokázali i proti Motoru. Každý očekával, že získáme tři body, což bylo vzhledem k postavení obou celků v tabulce naší povinností. Případnou bodovou ztrátu bychom považovali za neúspěch,“ mínil Marek Zadina v hodnocení pro média.

„Cítíme ale respekt i k soupeři, byť jsme věděli, že se mu v extralize nedaří podle představ. Chvílemi jsme to proti nim měli těžké, protože Budějovičtí ani za nepříznivého stavu nepolevili, snažili se hrát organizovaně,“ dodal Zadina.

Budějovický kouč Václav Prospal uznal rozdíl mezi oběma soupeři. „Třinec má velkou kvalitu od začátku sezony. Nejdřív měli málo zápasů, ale po restartu soutěže se dostali do plného tempa. A proti tak rozjetému soupeři není snadné vzdorovat,“ uvažoval Prospal.