Sport
20/01/2023 Petr Sobol

Šance na reparát. Poruba v sobotu přivítá Jihlavu

Hokejisté Poruby sehráli v letošním kalendářním roce tři domácí zápasy, vyhráli však jediný. Už v sobotu je ovšem čeká souboj s Jihlavou.

Poruba ve středu doma přivítala Zlín. Při pohledu na tabulku byli jasným favoritem domácí, tým z Baťova města ale v Ostravě potvrdil rostoucí formu a zvítězil 2:0. O osudu utkání přitom rozhodlo pár vteřin na přelomu desáté a jedenácté minuty, kdy hosté vstřelili obě branky.

„My jsme se připravovali a chtěli jsme doma všechny body udržet. Pouhých třicet vteřin rozhodlo o celém utkání a my jsme za další dvě třetiny nebyli schopni ty góly dát, což rozhodlo," prohlásil trenér Poruby Jiří Režnar, jehož svěřenci zůstali i přes porážku na prvním místě tabulky.

Sobotním soupeřem Poruby bude Jihlava, která má, stejně jako Zlín, extraligovou minulost. Aktuálně je Dukla až devátá a v tabulce chce určitě poskočit výš, posledních pět zápasů ale prohrála. Naposledy padla v prodloužení na půdě Slavie. „Ve druhé třetině nás Slavia i vinou nějakých oslabení zatlačila a dokázala otočit vývoj. Ještě jsme sice dokázali vyrovnat, ale ve třetí třetině to bylo nahoru dolů. Co se dělo v prodloužení, ani nebudu komentovat. Kdybychom proměnili víc šancí, mohlo to vypadat jinak, ale takhle můžeme jen pogratulovat Slavii," řekl kouč Jihlavy Karel Nekvasil.

Poruba letos Jihlavu třikrát porazila, venku dvakrát v nájezdech, doma pak zvítězila 4:1. Sobotní duel začíná v 16 hodin.

Sdílejte článek