Nejnovější zprávy: Příběh 120 let staré vraždy: Matka ubila dceru alkoholičku Na Jablunkovsku hořela chata. Policie našla na místě lidské ostatky

Společnost

Sanitka jela náhodou okolo nehody, zdravotníci zachránili řidiči život

Obrovské štěstí v neštěstí měl v pondělí 30. listopadu dvaasedmdesátiletý řidič, který pravděpodobně kvůli selhání srdce sjel s autem ze silnice. Okolo jela v tu chvíli sanitka, jejíž posádka řidiče, který v tu chvíli nedýchal a byl v bezvědomí, resuscitovala. Pomohli rovněž lehce zraněné sedmdesátileté spolujezdkyni.

Nehoda se stala krátce před polednem v Havířově. „Svědkem nehody se stala posádka záchranné služby, která právě projížděla okolo. Ihned proto započala s poskytováním pomoci. Dvaasedmdesátiletý řidič byl v tom okamžiku v bezvědomí a bezdeší, záchranáři u něj zjistili selhání srdeční činnosti,“ uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Záchranáři pacienta vyprostili z vozidla a zahájili resuscitační péči. „Po několika defibrilačních výbojích a podání léků se po deseti minutách podařilo obnovit pacientův krevní oběh. Posádky provedly další potřebná léčebná opatření a muže transportovaly na urgentní příjem nemocnice Havířov,“ dodal mluvčí.

Okolnosti nehody podle mluvčího nasvědčují tomu, že k řidič havaroval kvůli své náhlé zdravotní indispozici. „Záchranáři ošetřovali rovněž sedmasedmdesátiletou ženu, která ve vozidle cestovala. I ona musela být nejprve vyproštěna. Při nehodě utrpěla lehčí poranění v oblasti hrudníku a posádka ji po poskytnutém ošetření předala na chirurgické ambulanci havířovské nemocnice,“ doplnil mluvčí.