Nejnovější zprávy: Na silnici vytekly po nehodě cisterny tisíce litrů mléka Zámek Kunín zaplavily tisíce květů. Začala výstava Růže pro hraběnku

Sport

​Skupina o titul nám nastavuje měřítko, uznal kouč Baníku Luboš Kozel

Rozpaky provázejí dosavadní účinkování fotbalistů Baníku Ostrava v nadstavbové skupině o titul v první fotbalové lize.

Ilustrační foto: fcb.cz

Vstupovali do ní ze šesté pozice s cílem vylepšit si tehdejší postavení v tabulce, jenže zatím se to ostravskému celku nedaří. Prohráli tři zápasy, čímž se jim bodově vzdálila i pátá příčka v průběžném pořadí.

Baníkovci neuspěli doma proti pražské Slavii, poté v Praze na Letné proti Spartě a ani v Liberci, kde padli 1:2. Právě k tomuto duelu se upínaly naděje Ostravy. S tím že v případě vítězství si by Baník posílil případné šance na posun v tabulce. Dopadlo to ale jinak, což těžce nesl trenér Luboš Kozel.

„Skupina o titul je specifická. A nastavuje nám měřítko ve srovnání s favority ligy. Narážíme na velmi kvalitní soupeře, kteří disponují širokými kádry a herní vyspělostí. V tom je rozdíl, takže zažíváme realitu. Chtěli jsme se poměřit se všemi týmy rovnocenným způsobem, ale ukazuje se, že na rozjetou Slavii, ve skvělé formě hrající Spartu i bojovný Liberec momentálně nemáme srovnatelné parametry, pokud jde o hru,“ uvažoval Kozel v těchto intencích ve vyjádření pro média po zápasu na severu Čech.

Jestliže v polovině června uhrál Baník v Liberci ještě v závěru základní části bezbrankovou remízu, tentokrát vyšel naprázdno. „Tehdy jsme vydřeli bod se štěstím. Podruhé v krátké době to ale nevyšlo, soupeř byl lepší,“ uznal Kozel.

Zavládlo zklamání

Zatímco Liberečtí mají náročný program včetně rozhodující fáze v Českém poháru, Ostravští se mohou soustředit jen na ligu.

„Trochu jsme kalkulovali s tím, že Liberečtí by mohli být unavení kvůli nabitému kalendáři. A taky jim chyběli klíčoví hráči. Jenže jsme toho nevyužili. Byli jsme horší v osobních soubojích, prostě po všech směrech. Jelikož nám scházela i rychlost, neměli jsme ve hře nic, čím bychom mohli uspět. Celkově bych to zhodnotil, že cítím zklamání,“ postavil se Kozel čelem k další porážce.

Ostravští selhali, což si přiznávali hráči. Naopak jejich soupeř z Liberce potvrdil obrovské nasazení. „Bojujeme na dvou frontách, v lize i poháru. A chceme pokaždé obstát. Proto jsme brali zápas s Baníkem jako stěžejní duel ve snaze pojistit si umístění do pátého místa. Takže si výhry moc vážíme,“ konstatoval asistent libereckého trenéra Pavel Medynský.

Tým vedl v roli hlavního kouče, protože trenér Pavel Hoftych pykal za žluté karty a nemohl být s hráči na lavičce.

Medynský si pochvaloval, že Liberec se dobře připravil na taktiku soupeře. „Myslím, že jsme měli představu, co může Baník hrát. Byli jsme trpěliví a dočkali se dvou gólů. Sice až v závěru, ale celkově jsme vyhráli zaslouženě,“ mínil Medynský.

Cílem fotbalistů Baníku Ostrava bude důstojně ukončit sezonu. V domácím prostředí se představí naposledy v zápase s Viktorií Plzeň a poté ještě zajíždějí podruhé na sever Čech, konkrétně do Jablonce.