Nejnovější zprávy: ​Nová Harenda válí. Nadchla i Radka Kašpárka! Krvavý Johann je horor se vším všudy, říká režisér Jakub Krumpoch

Sport

Tohle hokejoví fanoušci ocení: Vítkovický retro kalendář jde do prodeje

Vítkovické kalendáře na nadcházející rok 2019 jdou do prodeje. Také tentokrát ve dvou verzích, nástěnné a stolní.

Foto: HC VÍTKOVICE RIDERA

V obou případech jsou inspirovány sepětím vítkovické historie i současnosti v duchu oslav 90. výročí založení klubu. Prodej začne ve Fanshopu na domácím utkání s Hradcem Králové v neděli 2. prosince.

Vítkovický hokejový klub byl založen v prosinci 1928, tehdy pod hlavičkou SK Moravská Ostrava, od prosince 1929 nese název Vítkovice, a tak se duch oslav 90. výročí založení klubu přesouvá i do roku 2019. Tomu také odpovídají nové krásné kalendáře, které v sobě kloubí historii i současnost vítkovického hokejového klubu.

Také tentokrát se fandové mohou těšit na dvě verze vítkovických kalendářů: tradiční velkou nástěnnou a také malou stolní, vhodnou pro zapisování důležitých informací. Díky tomu si vybere každý, jak fanoušek, který si kalendář pořídí na stěnu, nebo ten, kdo si vezme menší verzi do práce, či jinam na stůl.

Nástěnný kalendář pro rok 2019 přináší dvanáct nádherných fotografií hráčů současného A-mužstva v replikách starých dresů. Můžete se těšit například na Ivana Baranku v historicky prvním vítkovickém dresu – svetru – z roku 1930, Jana Výtiska v pruhovaném dresu Sokola VŽKG z mistrovské sezony 1951/1952 nebo třeba Rostislava Olesze v dresu mistrů z roku 1981.

Devadesát let ve vítkovických dresech, to je název nástěnného kalendáře. U každého měsíce je také přiložena historická fotografie, jak vypadali hokejisté v daných dresech doopravdy v akci. Cena nástěnného kalendáře je 259 Kč.

Stolní kalendář je samozřejmě rozdělen na týdny. Podle nich jsou také vybírány fotografie. Historie se kloubí se současností.

Základním pravidlem pro sestavení kalendáře ale bylo připomenout nejvýznamnější data historie klubu, takže pro daný týden můžete najít zajímavou fotku, která se k němu vztahuje, například leden patří prvnímu ligovému zápasu či také prvnímu mistrovskému titulu, jeden z červnových týdnů historicky prvnímu hráči draftovanému do NHL a podobně. Nechybí ovšem ani fotografie ze současné sezony.

Cena stolního kalendáře je 99 Kč. Prodej kalendářů se spouští v neděli 2. prosince při utkání Vítkovic s Hradcem Králové.

Kalendáře budou k dostání ve Fanshopu HC VÍTKOVICE RIDERA, logicky také na e-shopu a samozřejmě nebudou chybět ani ve stánku Fanshopu na domácích zápasech HC VÍTKOVICE RIDERA.