Nejnovější zprávy: ​Krátkodobé jízdenky v ostravské MHD od ledna zdraží Muž našel při bourání domu 111 let starou kolejnici. Daroval ji železárnám

Společnost

Tragický víkend: Při požárech od pátku do neděle zemřeli tři lidé

​Posádky záchranářů zasahovaly v neděli 20. ledna v podvečerních hodinách u požáru ve Frýdku-Místku.

Ilustrační foto: Archiv

"Šlo přitom o třetí požár s velmi vážnými následky v průběhu pouhých osmačtyřiceti hodin na území našeho kraje, k němuž byli záchranáři voláni," upozornil mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

V pátek večer zemřel muž při požáru na Frýdecko-Místecku, v sobotu byl vážně popálen muž na Novojičínsku - také on nakonec zranění podlehl.

Na pomoc u nedělního požáru vyjela po sedmnácté hodině posádka rendez-vous a tým rychlé zdravotnické pomoci. V místě již zasahovali hasiči, kteří z bytu, v němž hořelo, vynesli šestašedesátiletou ženu.

"Postižená nejevila známky života, a proto u ní zahájili základní resuscitaci. Ve snaze o záchranu ženy pokračovaly za pomocí rozšířené resuscitace následně obě skupiny záchranářů," uvedl Humpl.

Přes intenzivní pomoc všech zasahujících a půl hodinu trvající resuscitační péči se nepodařilo obnovit srdeční činnost ženy a lékař záchranné služby nakonec konstatoval její smrt.