Nejnovější zprávy: ​Hněv, film o hornících, který výjimečně není z Ostravy Při střetu osobního a nákladního auta zemřel člověk

Společnost

V Alzheimercentru Ostrava je 31 nakažených koronavirem

V Alzheimercentru Ostrava se potvrdila nákaza novým koronavirem u 23 klientů a osmi zaměstnanců.

Foto: alzheimercentrum.cz

Na výsledky testů některých klientů zařízení ještě čeká. Většina nakažených klientů nemá žádné příznaky onemocnění. Péči o ně zařízení zatím zvládá, řekla dnes za centrum Martina Svobodová.

V pátek byla jedna z klientek centra převezena kvůli jiným zdravotním problémům do nemocnice. "V rámci preventivních opatření nemocnice provedla odběr vzorku, který potvrdil pozitivní nález nemoci covid-19," uvedla Svobodová.

V zařízení pak zdravotníci odebrali vzorky od 77 klientů a 70 zaměstnanců. Výsledky testů zaměstnanců už má zařízení k dispozici všechny, u klientů ještě testování podle Svobodové nebylo kompletně dokončeno. Údaj, jaký objem vzorků se ještě zpracovává, zařízení nemá k dispozici.

"Vzhledem k velkému objemu testovaných nemáme doposud kompletní závěrečnou hodnotící zprávu z Krajské hygienické stanice. Zaměstnanci s pozitivním testem jsou nyní v domácí karanténě," uvedla Svobodová.

Dodala, že i navzdory tomuto personálnímu výpadku je zařízení schopno se o klienty starat. "Pro zajištění bezpečnosti našich klientů pokračujeme ve striktním dodržování nastavených hygienicko-epidemiologických opatřeních, která jsou součástí krizového plánu společnosti. Opatření byla postupně zaváděna od počátku března a reflektují všechna doporučení i nařízení odborných organizací i ministerstev," doplnila Svobodová.

Podle ní jsou klienti s pozitivním testem odděleni od klientů zdravých, stejně tak se nekříží ani personál, který o obě skupiny pečuje. Nákaza se v krajském městě kromě Alzheimercentra Ostrava objevila i v Domově pro seniory Iris, kde bylo podle posledních dostupných informací nakaženo 13 klientů a čtyři zaměstnanci.