Nejnovější zprávy: Tato hrůza už je minulostí. Obří skládka konečně mizí z Muglinovské ulice Punč bar na Masarykově náměstí baví Ostravu. Nabízí nápoje i luxusní výhled

Sport

V Baníku ho nejdřív milovali, pak nenáviděli. Matušovič stále hraje přebor za Havířov

Jak se v minulých dnech dařilo sportovcům, kteří jsou výrazně spojeni s naším krajem?

Foto: se souhlasem FCB

Také během uplynulého týdne nás ve světě, ale i doma, zaujali sportovci z Moravskoslezského kraje. Podívejte se, o kom bylo slyšet.

Matušovič stále hraje

Bývaly doby, kdy jej milovala celá fotbalová Ostrava. Miroslav Matušovič dovedl Baník v roce 2004 k titulu, pak ale udělal něco, co mu dodnes na Bazalech neodpustili. Zamířil totiž do Sparty a stal se baníkovským nepřítelem číslo jedna. Z Prahy později šel na Kypr a pak se vrátil do Havířova, kde působí doteď. Dvaačtyřicetiletý Matušovič je sportovním manažerem havířovského MFK, kde coby trenér vede taky mužský tým, který působí v divizi. Své kopačky ale definitivně na půdu ještě neodložil a na podzim se objevil v havířovském B týmu, který působí v okresním přeboru. V zápasech s Loukami či Petřvaldem dokonce skóroval, na hřišti byl i v posledním duelu podzimu proti Těrlicku.

Premiéra pro Stronatiho?

Na širším reprezentačním seznamu figuruje už déle, na první start v národním týmu ale stále čeká. Teď má však slušnou šanci, že se na plac dostane. Bývalý bek Baníku Patrizio Stronati předvádí dobré výkony v maďarském Puskási a dostal se do reprezentační nominace na přátelské zápasy proti Faerským ostrovům a Turecku.

Mrázek je zpátky

Hokejový brankář Petr Mrázek, který chytá za Chicago v NHL, se v úvodu sezony zranil a osm zápasů byl s bolavými třísly mimo hru. Do akce se vrátil téměř po měsíci a hned se blýskl parádním výkonem. V utkání proti Los Angeles vytáhl 33 zákroků a zejména díky němu utkání dospělo až do prodloužení, ve kterém Kings rozhodlo o vítězství 2:1. Chicagu se nedaří, třicetiletý gólman z Ostravy týmu ale hodně pomůže.

Galvasovi se daří na farmě

Stejně jako Mrázek pochází z Ostravy. A taky Jakub Galvas patří do organizace Chicaga. V letošní sezoně se však do NHL ještě nepodíval a o svou šanci se rve na farmě. Třiadvacetiletý bek zatím nastupuje za farmářský tým z Rockfordu a v deseti zápasech posbíral stejný počet bodů za gól a devět nahrávek. Vybojuje si místo v NHL?

Florbalisté Vítkovic pomohli ke stříbru

Čeští florbalisté získali na mistrovství světa ve Švýcarsku stříbrné medaile. Poté, co v semifinále přejeli domácí tým, ve finále narazili na Švédy a prohráli 3:9. Jeden z finálových gólů českého týmu dal Matyáš Šindler, který hraje za Vítkovice. Stejně jako další dva stříbrní medailisté - Jiří Besta a Adam Delong.