Nejnovější zprávy: Muž se ženou a čtyřletým dítětem havarovali, když prchali před policisty Blázinec: Na hokej s rouškou a v mezerách ob řadu i sedadlo

Společnost

V Bílé začala lyžařská sezona. Přírodního sněhu je málo, vlekaři využívají sněžná děla

​Zahájení zimní sezony v beskydském areálu Ski Bílá na Frýdecko-Místecku se v sobotu vydařilo.

Foto: skibila.cz

Zalyžovat si přišlo více než 500 lidí, řekl marketingový a projektový manažer největšího lyžařského centra v regionu Václav Vrzgula. Areál je prvním v Beskydech, kde se lyžuje.

"Jsme spokojeni. Zájem o lyžování byl velký, lidí přišlo opravdu hodně," řekl Vrzgula. Lyžuje se zatím jen na červené sjezdovce, která je dlouhá kilometr a je vhodná hlavně pro zkušenější lyžaře. Bude už ale ode dneška v provozu denně, a to od 09:00 do 16:00.

Přírodního sněhu je ve středisku jen nepatrně, takže lyžovat se může jen díky sněhu, který se vlekařům podařilo vyrobit uměle díky příznivému počasí. Teploty tam totiž tento týden klesaly až k minus deseti stupňům Celsia.

"Dneska se oteplilo, takže počasí nám momentálně nedovolí dál zasněžovat. Od čtvrtka by ale mělo být zase chladno natolik, abychom v zasněžování mohli pokračovat," řekl Vrzgula.

Celodenní jízdné pro dospělé letos na Bílé stojí 540 korun, dvouhodinový skipas přijde na 380 korun. Aktuálně se ale ve středisku lyžuje za akční cenu První sníh, což představuje přes týden čtyřicetiprocentní a o víkendu třicetiprocentní slevu z jízdného.