Nejnovější zprávy: Residomo se mění na Heimstaden. Nový vlastník má v Evropě 100 000 bytů Ostravský Clinitex vyrobil přes 300 000 ústenek, na pandemii ale nezbohatne

Společnost

V Janovicích shořelo auto i přístřešek, pod kterým parkovalo

Šest jednotek hasičů zasahovalo v noci na pondělí v obci Janovice (okres Frýdek-Místek) u požáru samostatně stojícího přístřešku nedaleko rodinného domku, pod nímž shořel osobní automobil Ford Focus.

Hasiči zachránili před ohněm sousední stodolu s hodnotou asi půl milionu korun. Celková předběžná škoda byla odhadnuta na 300 tisíc korun, nikdo nebyl zraněn. Příčina vzniku požáru je v šetření.

Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno v pondělí krátce po druhé hodině ranní. Do Janovic vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice ve Frýdku-Místku, společně s ní pět jednotek dobrovolných hasičů – Janovice, Janovice-Bystré, Raškovice, Baška a Frýdlant nad Ostravicí.

„Oheň vedle většího dřevěného přístřešku s plechovou krytinou poškodil i dva dřevníky, přilepené k boční zdi stodoly. Hasiči ho dostali pod kontrolu za čtvrt hodiny, dohašování jim zabralo další hodinu a půl. Na autě je předběžná škoda 200 tisíc korun, na příslušenství k rodinnému domku asi 100 tisíc korun,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.