Nejnovější zprávy: Residomo se mění na Heimstaden. Nový vlastník má v Evropě 100 000 bytů Ostravský Clinitex vyrobil přes 300 000 ústenek, na pandemii ale nezbohatne

Společnost

V létě vznikne v Ostravě olympijský park. Budou tu i tanečnice samby

Olympijský park Ostrava 2016, který bude ve městě fungovat při letních olympijských hrách v brazilském Riu de Janeiru, vyroste na třech místech.

Sportovní fanoušci najdou zázemí na Masarykově náměstí, u loděnice na soutoku Ostravice a Lučiny a na výstavišti Černá louka, které bude jedinou placenou zónou. Novinářům to řekl primátorův náměstek Martin Štěpánek (ODS). Vybudování a provoz parku bude stát asi 20 milionů korun a rovným dílem na něj přispěje kraj a město.

Podle Štěpánka by projekt měl lidi přivést k aktivnímu trávení volného času. Město by proto chtělo, aby se do akce zapojily místní firmy a sportovní kluby, které by mohly využít šance k přitáhnutí dětí a veřejnosti ke sportovním aktivitám.

Samotný park sice bude fungovat jen v době her, tedy od 5. do 21. srpna, celý projekt bude podle náměstka ale dlouhodobější a budou se k němu vázat další akce. Už na jaře by to mělo být například symbolické zapálení olympijského ohně, který by měl poté putovat celým krajem.

Na Masarykově náměstí bude v době her denní program, a to zhruba od 10:00 do 18:00. „Poskytneme sportoviště klubům z regionu, kde budou mít prostor se předvést, realizovat mezi sebou turnaje a udělat osvětu svého klubu,“ uvedla Petra Duchková z organizačního výboru Olympijského parku Ostrava.

Na náměstí bude víceúčelové hřiště s umělým povrchem, které lze upravit pro volejbal, házenou, florbal, futsal nebo hokejbal. Vše bude záležet na tom, jaké kluby se do akce zapojí.

Denní program bude i v oploceném areálu Černé louky, kde bude v provozu také hrací koutek pro děti, velkoplošná obrazovka a bude se tam konat i doprovodný kulturní program. Tato část parku bude fungovat rovněž večer. Výše vstupného zatím nebyla určena, ale podle Duchkové by měla být spíše symbolická.

„Loděnice bude fungovat podobně jako Masarykovo náměstí. Počítáme tam s nějakými vodními sporty, plánujeme beachvolejbalové hřiště a relaxační zónu, vše by mělo být ve stylu Brazílie, Ria a karnevalu,“ uvedla Duchková.

Městem by každý den měl procházet karnevalový průvod sambových tanečnic, bubeníků a akrobatů, který bude návštěvníky lákat do olympijského parku.