Nejnovější zprávy: Audina vzplála jako pochodeň, hasily ji dvě jednotky Odešel lví král, vzpomínají lidé na oblíbenou šelmu z ostravské zoo

Společnost

V Moravskoslezském kraji je 271 nakažených. Rekordní nárůst, za den 36

V Moravskoslezském kraji je COVID-19 nakaženo 271 osob.

Graf: mzcr.cz

Vyplývá to z údajů, které na stránkách o koronaviru zveřejnilo v podvečer ministerstvo zdravotnictví.

Krajská hygienička Pavla Svrčinová už odpoledne řekla, že předpokládá, že dnes hygienici budou nové případy řešit až do pozdního večera.

Podle ní totiž situaci zkomplikoval fakt, že pacienty na vyšetření odesílají i praktičtí lékaři. U některých takto testovaných pozitivních pacientů se pak ale stává, že k nim hygienici nemají dostatek potřebných údajů.

Chybí jim třeba kontaktní telefon na nemocného, a hygienikům tak trvá déle, než daného člověka kontaktují.

Krajští hygienici na svých webových stránkách aktualizovaných k 19:30 uvedli, že v regionu evidují 252 případů nákazy. Ministerstvo ale na stránkách ke koronavirové nákaze u statistiky nakažených uvádí celkový, tedy kumulativní, počet osob s laboratorně prokázaným onemocněním COVID-19 podle hlášení krajských hygienických stanic a podle pozitivních nálezů laboratoří, které jsou určeny pro další šetření.

V celém Česku bylo onemocněním COVID-19 prokázáno u 2541 osob. Počet dosud uzdravených je shodný s počtem zemřelých - 11 osob.

V regionu patří k nejvíce zasaženým oblastem Frýdecko-Místecko.