Nejnovější zprávy: Čech Neuman v první desítce druhé etapy Czech Tour z Prostějova do Uničova Kam dnes na oběd? Na ražniči do hotelu Imperial!

Společnost

V Ostravě budou mít ve svátek a o víkendu výluku některé tramvaje

V Ostravě budou mít o nadcházejícím svátku a víkendu výluku některé tramvajové linky.

V sobotu a neděli nepojedou žádné tramvaje na hlavní nádraží a na smyčku Hlučínská. Oznámil to Dopravní podnik Ostrava.

Ve čtvrtek 28. září od 07:00 do 16:00 budou kvůli výměně kolejí u zastávek Náměstí Republiky a Vítkovice vysoké pece mít výluku tramvaje číslo 1 a 2. Linka 1 pojede mezi zastávkami Hrabůvka kostel a Náměstí Republiky odklonem přes Mírové a Mariánské náměstí.

Linka 2 pojede mezi Mírovým náměstím a náměstím Republiky rovněž odklonem přes Mariánské náměstí. Po původních trasách tramvají budou jezdit náhradní autobusy.

Na linkách nebudou dodrženy bezbariérové spoje uvedené v jízdním řádu a tramvaje budou mít čtyřminutové nebo až desetiminutové zpoždění.

V sobotu a neděli od 05:10 do 21:00 budou mít výluku tramvaje číslo 1, 2, 8 a 11, které budou končit na zastávce Plynárny. Dál na hlavní nádraží nebo smyčku Hlučínská místo nich pojedou autobusy. Cestující budou z tramvají na autobusy přestupovat na zastávce Důl Jindřich.

Tramvaje číslo 1 navíc mezi 07:00 a 19:00 nepojedou na zastávky Dřevoprodej a Moravská. Kvůli stavbě protihlukové stěny u Místecké ulice totiž pojedou odklonem přes Jubilejní kolonii.