Společnost
28/04/2023 Petr Sobol

V Ostravě se zase bude jezdit do práce na kole. Zapojit se mohou i studenti

Ostrava se již pošesté zapojuje do celostátní akce Do práce na kole, a to jako místní koordinátor. Její hlavní výzva probíhá v květnu, přičemž primárním cílem je nejen šetřit životní prostředí, ale také zlepšit kondici účastníků soutěže a pomocí dat o zapsaných cestách rozvíjet městskou cykloinfrastrukturu.

„Je velmi potěšující, jak velký zájem provází tuto možnost čistého a zdravého způsobu dopravy do zaměstnání. A kromě samotného cíle výzvy je zde i jedna další velká výhoda pro všechny, a to sice, že díky anonymizovaným datům od pořadatele soutěže máme unikátní možnost nahlédnout do způsobu uvažování a výběru tras soutěžících. Díky znalosti toho, kudy lidé opravdu jezdí, můžeme průběžně zlepšovat cyklistickou infrastrukturu ve městě,“ řekla náměstkyně primátora Kateřina Šebestová.

Soutěž je určena pro týmy i jednotlivce, kteří dojíždí do práce na kole, bruslích, skateboardu, longboardu, běhají nebo chodí pěšky a zapojit se do ní mohou také vozíčkáři. Zaměstnavatelé a města mohou soutěžit také o titul Cyklozaměstnavatel a Cykloměsto roku. Registrace do soutěže právě probíhá, končí 30. dubna. V letošním roce je výzva otevřená i studentům, kteří mohou čerpat 60% slevu na startovném.

Každý účastník květnového Do práce na kole dostane tričko nebo nákrčník, které fungují také jako vstupenky na doprovodné akce.

Partnerství pro květnovou výzvu a „akce na triko“ potvrdili Ostravské muzeum, Slezskoostravský hrad, síť městských infocenter Ostravainfo!!!, Mojekolo a také spolek Elegant, díky kterému proběhne originální zahájení ostravské květnové výzvy, cykloprojížďky nebo třeba komentovaného průvodce výstavy s cyklistickou tématikou.

V květnu nebude chybět také fotosoutěž a v červnu ostravský závěrečný večírek s vyhlášením výsledků a bohatou tombolou.

Sdílejte článek