Nejnovější zprávy: Audina vzplála jako pochodeň, hasily ji dvě jednotky Odešel lví král, vzpomínají lidé na oblíbenou šelmu z ostravské zoo

Společnost

V Ostravě v noci hořel velký rodinný dům, škoda je pět milionů korun

​Šest jednotek hasičů zasahovalo od sobotního večera 4. dubna do pozdní noci u požáru velkého a členitého trojpodlažního rodinného domu ve Slezské Ostravě.

Foto: HZS MSK

Požár se obešel bez zranění, předběžná škoda byla ještě před uhašením odhadnuta na 5 milionů korun. Příčina vzniku požáru se bude šetřit až za světla.

"Operační středisko hasičů bylo o události informováno v sobotu krátce po čtvrt na osm večer jako o požáru vrat," uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Do Počáteční ulice vyjely čtyři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Slezská Ostrava, Fifejdy, Přívoz a Zábřeh, společně s nimi dvě jednotky dobrovolných hasičů – Radvanice a Heřmanice.

"Už při příjezdu prvních jednotek hasičů vydatně hořela nejen vrata, ale za nimi zaparkovaný osobní automobil značky Mercedes a velká část dvoupodlažního rodinného domu s třetím podlažím – obytným podkrovím pod sedlovou střechou,"uvedl Kůdela.

Hasičům ztěžovala zásah členitost domu a obtížný přístup. Přesto dostali oheň pod kontrolu už za hodinu, dohašování s rozebíráním střešních konstrukcí jim zabralo několik dalších hodin i přes sobotní půlnoc.