Sport
28/09/2020 Josef Pešout

​Věřím, že mám týmu pořád co dát, říká ostravský kapitán Petr Bohačík

Už pět ligových zápasů odehráli na podzim basketbalisté NH Ostrava. A velkou oporou týmu je i nadále kapitán ostravského celku Petr Bohačík.

Absolvuje už svou sedmnáctou sezonu v nejvyšší soutěži. Navzdory těžkým podmínkách, které momentálně ovlivňují vrcholový sport, má stále motivaci bojovat na ligových palubovkách. „Jsem rád, že mohu být součástí týmu,“ říká Petr Bohačík v rozhovoru pro Magazín PATRIOT.

Poté, co v létě v lize skončili jako hráči ústecký Pavel Houška a pardubický Radek Nečas, patříte vůbec k nejzkušenějším postavám na české klubové scéně. Jak to vnímáte?
Nejsem taková legenda jako David Machač nebo Petr Benda. Tedy kluci, kteří jsou, co se týče věku ještě starší, než já. Ale cítím se dobře. Je to moje jedenáctá sezona v dresu NH Ostrava, šest jsem jich předtím strávil v Pardubicích.

Co vás drží v ostravském basketbale?
Jsem odchovancem klubu Gymnázium Hladnov Ostrava, takže mám k regionu pevný vztah. A pokud jde o letošní sezonu, vidím ze strany týmu chuť udělat nějakou změnu. Dáváme šanci mladým a beru to tak, že i ze své pozice na hřišti jim mám pořád co dát. Jsem rád, že mohu být dál součástí ostravského týmu.

Z čeho při svém snažení o vzestup ostravského celku vycházíte?
Užil jsem si předloňskou sezonu, kdy jsem přišel před play off z Ostravy na hostování do BK Olomoucko. Play off je o něčem jiném, než základní část. Slavili jsme bronz, když jsme zdolali ve čtvrtfinále Pardubice, v semifinále jsme prohráli s Nymburkem a v zápasech o třetí místo jsme porazili Svitavy. Tak nějak jsem se znovu přiblížil k nejvyšším příčkám, což mi dodalo novou energii. Doufám, že nejen do této sezony, ale i do dalších let.

Velký ohlas měl během léta přestup vašeho bratra, tahouna české reprezentace a Nymburka Jaromíra Bohačíka do francouzského Štrasburku. Jde dál v kontaktu?
Myslím, že Štrasburk bude Jaromírovi vyhovovat. Je odtamtud relativně slušná dojezdová vzdálenost přes Německo do Česka. Z pohledu lokality města je to fajn, ale bratr tam šel především za basketbalem. A možná paradoxně jsme teď více ve spojení. Sám jsem zvědavý, jak to tam chodí. Má spoustu postřehů, které mi může říci a jsme vlastně v častějším kontaktu, než když hrál za Nymburk a já byl v Ostravě.

Překvapilo vás, že Jaromír Bohačík dostal atraktivní nabídku z ciziny?
Po loňském mistrovství světa se to dalo čekat. Za to, co kluci na šampionátu předvedli, zaslouží absolutorium. A reprezentanti z Nymburka včetně Jaromíra pak na to navázali i v klubu.

V minulých sezonach působili v české lize tři bratrské dvojice – Bohačíkové, Pumprlové a Peterkové. Nyní už to neplatí.
Nedávno jsem dostal otázku na téma, co říkám, že už v nejvyšší lize nejsou tyto bratrské tandemy. V první chvíli mě ani nenapadlo, že se tři dvojice najednou takříkajíc rozpadly. Kluci šli za lepším. Tedy můj bratr do Francie, Martin Peterka z Nmyburka do Německa a Pavel Pumprla z Nymburka do Slavie Praha, kde by měl zastávat i manažerský post.

Nechybí vám bratrské souboje?
Vždycky jsme se na ně těšili, ale nebylo to vyhrocené

Sdílejte článek