Gastronomie
04/08/2023 Petr Sobol

Vyrazili jsme na průzkum. Kolik stojí obědová meníčka v centru Ostravy?

Všichni straší zdražováním, v ostravských restauracích ale není situace nijak dramatická. Obědová meníčka se v centru města dají pořídit za rozumné ceny.

Podle společnosti Sodexo Benefity stály v červenci obědy v českých restauracích průměrně 184,1 korun, což je o 19,7 korun více než loni. Od začátku roku jejich ceny vzrostly zhruba o tři koruny.

Nejdražší obědy mají v Praze, kde v průměru vychází na 206,1 korun. V Moravskoslezském kraji za ně lidé zaplatí průměrně 177,9 korun.

Vyrazili jsme na průzkum cen obědových meníček v centru Ostravy. Co jsme zjistili? Podívejte se.

Radegastovna na náměstí

Ostravská Radegastovna na náměstí nabízí čtyři obědová jídla denně, jedno z nich je vždy fit. Meníčko i s polévkou tady stojí od 150 do 180 korun. Novinou je zavedení věrnostní karty, díky které je každý desátý oběd zdarma.

Ostrawica Lokál

Nový podnik na Masarykově náměstí má každý den v nabídce tři meníčka. Cena za hlavní jídlo se pohybuje od 155 do 165 korun. Polévka k menu stojí 25 korun.

Potrefená Husa

V ostravské Potrefené Huse naposledy zdražovali obědy zhruba před půl rokem. Většinou mají v nabídce čtyři meníčka, jejichž ceny se pohybují od 140 do 200 korun.

Pizza Coloseum

Denní menu nabízí také pizzerie Coloseum na Masarykově náměstí. Polévky tady stojí 45 korun, cena hlavních jídel se pohybuje mezi 179 a 219 korunami. V době oběda se dá objednat za výhodnější cenu i pizza.

2promile Restaurant

Restaurace 2Promile na jaře změnila majitele. V dubnu tady meníčka mírně zdražili, další růst cen ale neplánují. Denně mají na výběr ze tří obědových jídel, za které zaplatíte od 150 do 180 korun.

Slezska P.U.O.R.

Hned z pěti obědových jídel je na výběr v restauraci Slezska P.U.O.R. Ceny meníček se tady už nějakou dobu nemění, pohybují se mezi 150 a 180 korunami.

Kavárna Elektra

Výhodné menu nabízí také Kavárna Elektra, která má v nabídce dvě polévky a hlavní chody z různých zemí. Kromě české kuchyně nabízí také pokrmy ze Slovenska, Itálie, Rakouska, Číny, Indie nebo Velké Británie. Polévky stojí 48 korun, hlavní jídla zhruba 180 až 260 korun. Tato nabídka platí až do 18 hodin.

Sdílejte článek